Naga MarketsWraz z dynamiczną aprecjacją kryptowalut z drugiej połowy 2017 roku dostrzec można było także znaczny przyrost nowych projektów oraz organizowanych przez nie zbiórek środków wykorzystujących popularny wówczas model Initial Coin Offering (ICO). Z biegiem czasu a dokładnie rzecz ujmując, wraz z nadejściem rynku niedźwiedzia i znaczną deprecjacją niemal wszystkich coinów ten model finansowania przestał cieszyć się aż taką popularnością. Czy to oznacza jednak koniec zbiórek środków na rozwój projektów kryptowalutowych? Nic z tych rzeczy.


Zamiana litery “C” na “E” 

Trzymając się konkretnych danych statystycznych warto zwrócić uwagę, że w pierwszym kwartale 2019 roku wartość zebranych za pomocą ICO środków wyniosła 647,533 mln USD co oznacza ponad 92-procentowy spadek w stosunku do ponad 8,314 mld USD raportowanych w pierwszym kwartale 2018 roku. W tych jakże trudnych czasach na pozyskiwanie funduszy, niektóre projekty zmieniły “C” w ICO na “E” i jak się okazuje, póki co, do pewnego stopnia wydaje się to sprawdzać. Tylko od początku roku w ten sposób zebrano bowiem ponad 174,272 mln USD.

Initial Exchange Offering (IEO) przypominają ICO jednak w tym przypadku, firmy nie sprzedają tokenów bezpośrednio inwestorom, a zamiast nich zajmują się tym giełdy kryptowalut.

„[IEO] ma potencjał, aby być większym niż ICO z 2017 roku” – powiedział Bill Shihara, dyrektor generalny giełdy Bittrex z siedzibą w Seattle, która niedawno wypuściła pierwsze IEO. „Widzimy znaczne zapotrzebowanie zarówno ze strony naszych użytkowników jak i zespołów tworzących tokeny” – dodał.

Pierwszą ofertę giełdową (IEO) traktujemy jako emisję i sprzedaż tokena opartego na kryptografii klucza publiczno-prywatnego, gdzie udział w emisji odbywa się wyłącznie za pośrednictwem jednej platformy obrotu lub giełdy.

Na fali pesymizmu wobec ICO, IEO wydają się zyskiwać na popularności. Poniżej znajduje się lista głównych IEO i głównych platform wymiany.

Lista sprzedaży tokenów IEO
Źródło: BitMEX Research, IEO Launchpad, Coinmarketcap

Liczba odbywających się IEO zwiększyła się w ostatnich miesiącach, ponieważ model ten okazał się dość udany.

Wartość środków zebranych za pomocą IEO
Źródło: coinschedule.com

Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKomentarz giełdowy – Debiut Ubera potwierdzeniem sentymentu
Następny artykułFundusze kupują dolary, rośnie popyt na jena. Prognoza kursu dużych banków dla EUR/USD i USD/JPY
Arkadiusz Jóźwiak redaktor Comparic.pl
Education Team Manager Comparic.pl. Autor licznych webinarów i felietonów oraz tekstów edukacyjnych poruszających szeroką tematykę inwestycyjną począwszy od psychologii a na analizie technicznej i fundamentalnej skończywszy. Jako menadżer działu edukacji w Comparic Media Group wykorzystuje wykształcenie pedagogiczne i stawia ogromny nacisk na prostotę przekazywanych informacji i wiedzy. Skrupulatność i konsekwencja w działaniu zostały docenione przez wielu traderów i inwestorów, co skutkowało m.in. nominacją w konkursie organizowanym przez fundację Invest Cuffs w kategorii Dziennikarz Roku 2019. Jego artykuły znaleźć można również w magazynach FxMag oraz I Love Crypto, gdzie prowadzi swoją stałą rubrykę. To także prelegent podczas licznych konferencji m.in. Festiwalu Inteligencji Finansowej, Seminarium XM w Warszawie czy Expo Invest Cuffs. Członek Rady Nexusów przyznającej wyróżnienia osobom i podmiotom, które w największym stopniu przyczyniają się do rozwoju branży blockchain i kryptowalut a także twórca i główny prowadzący cotygodniowych, niedzielnych odpraw traderów, w których regularnie uczestniczy kilkaset osób oraz analityk kryptowalutowy w serwisie Krypto Raport.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here