Naga MarketsZmiany będą dotyczyć stanowiska głównego ekonomisty Międzynarodowego Funduszu Walutowego. Od września br. będzie nim Maurice Obstfeld, szanowany amerykański ekonomista. Informacje te potwierdziła już Christine Lagarde – szefowa MFW.

Jak zauważa Lagarde, nowy ekonomista jest uważany za jednego z najbardziej wpływowych makroekonomistów na świecie, a ponadto jest on specjalistą w dziedzinie ekonomii międzynarodowej. Dotychczas sprawdzał się w roli doradcy do spraw ekonomicznych dla prezydenta USA – Baracka Obamy.

Maurice Obstfeld ma obecnie 63 lata i jest profesorem ekonomii na prestiżowym Uniwersytecie Kalifornijskim w Berkeley. Doradzał rządom i bankom centralnym na całym świecie. Jako, że MFW jest obok strefy euro jednym z wierzycieli Grecji i ma swoje uczestnictwo w programach naprawczych tego kraju, jego zdanie ma bardzo duże znaczenie.

Profesor Obstfeld jest zwolennikiem integracji eurolandu. Zajmuje się tym tematem od bardzo dawna, a jak dowodzą jego publikacje, śledzi rozwój wspólnej waluty od czasu gdy była ona jeszcze w fazie projektu. Co ciekawe, ostrzegał on przed problemami z jakimi może się spotkać euro na długo przed ich wystąpieniem. Według jego opinii, aby uniknąć przyszłych problemów konieczna jest ściślejsza integracja, która miałaby polegać na scentralizowanym zarządzaniu, a to z kolei kosztem ograniczenia suwerenności poszczególnych krajów członkowskich.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułO wykresach ani słowa… EUR/GBP, EUR/JPY, EUR/CAD, NZD/JPY
Następny artykułCarry Trade: EURNZD
Zafascynowany rynkiem Forex i aktywnie z nim związany od 2013 roku. Trader krótko- i średniterminowy stosujący swing trading. Do swoich analiz wykorzystuje Price Action pozwalające zrozumieć, co tak naprawdę dzieje się na rynku. Na pierwszym planie stawia spekulację w momentach przewagi, prostotę, zarządzanie ryzykiem, a przede wszystkim dyscyplinę. Prelegent podczas Price Action Day oraz Seminarium XM w Warszawie. Wolne chwile spędza na treningach kalisteniki i sztuk walki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here