Naga MarketsPatrząc na notowania spółki Tauron Polska Energia S.A (TPE) widzimy, że obecnie możemy być na niej świadkami formowania minimów, które mogą zakończyć długoterminowy trend spadkowy. Analizując wykres od razu w oczy rzuca się utworzona na minimach formacja potrójnego dna, która dodatkowo potwierdzona jest wysokim wolumenem, który wystąpił podczas obecnych i poprzednich wzrostów cen akcji. Aktualnie więc oczekuję dalszej zwyżki w rejony górnego ograniczenia potencjalnej konsolidacji czy rejonów 3.05 zł. Poziom ten jest obecnie kluczowym oporem dla ceny a wybicie go powinno poskutkować dynamiczną zwyżką w rejony zasięgu wspomnianej formacji potrójnego dna czyli 3.85 zł gdzie dodatkowo występuje poziom oporu wyznaczony na podstawie zasady zmiany biegunów.

Tauron Squaber GPW

Warto również zwrócić uwagę na fakt, że spółka Tauron odpowiedzialna za dystrybucje i sprzedaż energii elektrycznej oraz ciepła, do których wytworzenia potrzebny jest węgiel kamienny wydobywa ten surowiec na własną rękę poprzez wchodzący w skład grupy –TAURON Wydobycie S.A. Oznacza to, że w tym aspekcie działalności nie jest ona zależna od przedmiotów zewnętrznych co bez wątpienia jest sporym plusem dla firmy.

Ponadto należy podkreślić, że ze względu na strukturę akcjonariatu spółka Tauron nie powinna być narażona na włączenie do programu ratowania polskiego górnictwa tak jak ma to miejsce w przypadku PGE czy Enei, gdzie w akcjonariacie dominuje skarb państwa.

Tauron akcjonariat Squaber GPW

Więcej analiz oraz informacji o ciekawych spółkach znajdziecie na naszej stronie SQUABER.COMtokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here