Naga MarketsOstatnio zajmowałem pozycję krótką na CHFJPY w środę, o czym wspominałem w poście na facebookowej grupie. Krótkoterminowy trend był spadkowy, a sygnał prawidłowy i w odpowiedniej lokacji. Rynek jednak zdecydował inaczej. Aktywowany został stop loss, a ponadto odwrócił się trend, co oczywiście się zdarza.

Poniżej wykres ze wspomnianym sygnałem:

A tu obecne notowania, gdzie kurs wrócił ponad opór przy 111.00:

Jest to druga strata z rzędu, a zatem świeżo otwarty rachunek w Royal z kwotą 5.000 USD pomniejszył się o kolejne 2%, do 4.800 USD. Pechowy start. Do spekulacji strategią TDiS wracam po 9-tym lipca z uwagi na urlop. Może wtedy rynek będzie bardziej sprzyjający, chociaż z uwagi właśnie na okres wakacyjny, mogą też pojawić się kolejne fałszywe sygnały.

AUDNZD

Na parze AUDNZD trwa próba odwrócenia trendu. Mamy pierwszy wyższy szczyt i wyższy dołek. Jeśli rozwinie się kolejny impuls wzrostowy, można będzie szukać okazji do kupna.

AUDCAD

Silny impuls pojawił się na parze walutowej AUDCAD w następstwie niesprzyjających danych dotyczących sprzedaży detalicznej w Kanadzie. Trend krótkoterminowy zmienił się tym samym na wzrostowy, gdzie kupujący muszą się teraz zmierzyć ze szczytem ustanowionym na początku obecnego miesiąca.

GBPCAD

W trendzie wzrostowym znajduje się para walutowa GBPCAD w związku z czym w przyszłym tygodniu (o ile nic się nie zmieni), można będzie szukać okazji do kupna po korekcie. Podobna sytuacja na EURCAD.

Strategię price action Tylko Dołki i Szczyty możesz wypróbować na rachunku u brokera Royal, który posiada w swojej ofercie analizowane instrumenty.

Złoto (XAUUSD)

Złoto znajduje się w trendzie spadkowym, który jest obecnie korygowany. Cena znalazła się teraz w strefie oporu (zniesienie 33-66%), która dodatkowo zbiega się z 20-okresową SMA. W przypadku prawidłowego sygnału sprzedażowego, rozważyć można pozycję krótką.


Artykuły dotyczące strategii znajdziesz pod tagiem Strategia TDiS. Poza tym są jeszcze analizy potencjalnych zagrań, które widnieją pod tagiem Analiza TDiS. Z kolei pełną listę wpisów (artykułów, analiz, etc.) łączy jeden wspólny tag: TDiS.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here