Naga MarketsKomentując reakcję rynku na jastrzębią zmianę w podejściu FOMC w zeszłym tygodniu, analitycy Rabobanku zauważyli, że ostry wzrost wartości dolara amerykańskiego (USD) po posiedzeniu Fed sugeruje, iż ma miejsce gwałtowna zmiana pozycji. Prognozują spadek kursu pary walutowej EUR/USD do poziomu 1,17 w ujęciu 6-miesięcznym. „Edek” konsoliduje na początku tygodnia niedaleko ważnego poziomu wsparcia 1,1850.

Ostry wzrost kursu dolara (USD) sugeruje, że ma miejsce gwałtowna zmiana pozycji – Rabobank

Możliwe, że Fed wykonał zbyt dobrą robotę w ostatnich miesiącach, przekonując rynki, że jest przywiązany do poglądu, że wszelka presja inflacyjna będzie przejściowa i że był zaangażowany w celowanie w średnią inflację – napisano w raporcie.Mimo że debata na temat inflacji szalała na rynku przez cały rok, zakłócenia cen aktywów wywołane 16 czerwca posiedzeniem FOMC sugerują, jak pewny był rynek, że Fed będzie trzymać się swojego poprzedniego scenariusza. Zamiast tego przewodniczący Powell ostrzegł w minionym tygodniu, że „inflacja może okazać się wyższa i bardziej trwała, niż się spodziewamy”.

Przed czerwcowym posiedzeniem FOMC konsensus rynkowy wskazywał na stopniowy spadek wartości indeksu DXY dolarowego w III i IV kwartale tego roku oraz na umacniający się trend wzrostowy pary EUR/USD.

Chociaż nie spodziewaliśmy się tak dużego ruchu na dolarze w minionym tygodniu, nasze prognozy EUR/USD były sprzeczne z konsensusem i spodziewaliśmy się mocniejszego USD tego lata. Biorąc pod uwagę możliwość częściowego zniesienia ruchu USD, zachowujemy nasze poprzednie prognozy na poziomie 1,20 w ujęciu 1-miesięcznym, a następnie 1,17 w ujęciu 6-miesięcznym. Zweryfikujemy ten scenariusz w ciągu najbliższego tygodnia, gdy ustąpi początkowy impuls z posiedzenia Fed – podsumowano.

Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview
Kurs EURUSD na interwale dziennym, tradingview

Zobacz również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: kurs azoty | dow jones | akcje allegro | cd projekt akcje | s&p notowania | komentarze gieldowe | tickmill |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here