Naga MarketsJak wynika z nowego zestawienia Bloomberg Billionaire Index, na pierwsze miejsce najbogatszych ludzi na świecie wskoczył ponownie Bill Gates – założyciel Microsoftu. Zepchnął on dotychczasowego lidera – Jeffa Bezosa (szefa Amazona). 


Bill Gates ponownie na 1 miejscu listy najbogatszych

Bloomberg Billionaire Index bierze pod uwagę majątki, które są wyceniane w czasie rzeczywistym, to znaczy, że uwzględniają wzrosty i spadki kursu akcji. Jak wynika z najnowszego rankingu, majątek Billa Gatesa jest szacowany na 110 miliardów dolarów amerykańskich. Licząc od początku 2019 roku, Gates jest bogatszy o 20 mld dolarów USD. 

Patrząc na wykres tygodniowy, spółka Microsoft znajduje się na historycznych maksimach. Trend wzrostowy trwa w najlepsze i jak na razie nie wskazuje na jego odwrócenie. Ponadto po wybiciu z ostatniej konsolidacji, ruch w górę może jeszcze bardziej przyspieszyć.

Zobacz także: Microsoft pokonuje Amazon w przetargu na 10 mld USD dla Pentagonu

Microsoft interwał W1, źródło: investing.com

Zajmujący drugie miejsce Jeff Bezos traci zaledwie 1 mld do byłego szefa Microsoftu. Majątek założyciela Amazona wynosi 109 miliardów dolarów. Licząc od początku roku, stopniał on o 16 mld $. Wpływ na taki spadek miał między innymi rozwód z MacKenzie Bezos, której miliarder przekazał jedną czwartą udziałów w Amazonie. 

Patrząc na wykres akcji spółki Amazon, na tym samym interwale czasowym, widać nieznaczne cofnięcie. Kurs ma problem z pokonaniem historycznych szczytów z 2018 roku.

Amazon interwał W1, źródło: investing.com


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here