Naga MarketsClocks
W weekend przesuwamy swoje zegarki. USA zrobi to tydzień później

W nocy z soboty na niedzielę Polska oraz cała Unia Europejska przestawi swoje zegarki o godzinę do tyłu. Wracamy bowiem z czasu letniego na czas standardowy (zwany też potocznie zimowym). Zmiana będzie miała miejsce 28 października – wskazówki zegarów z godziny 3:00 powinny zostać cofnięte na 2:00.


Jakie ma to dla nas znaczenie?

Oprócz tego, że w niedzielę pośpimy trochę dłużej i wracamy do naturalnego dla ludzkiego organizmu cyklu dobowego (co ponoć zmniejsza ilość zawałów serca), zmiana czasu będzie miała również istotne znaczenie dla traderów. I nie chodzi tutaj o efektywniejsze wykorzystanie światła dziennego oraz oszczędność energii, a o zmiany godzin otwarcia poszczególnych rynków.

Więcej o sesjach handlowych na rynku Forex możesz przeczytać w dziale edukacja portalu Comparic.pl! Rozkład sesji światowych oraz ich nakładanie się na siebie prezentuje również poniższa mapka:

Godziny funkcjonowania rynku FX uzależnione od największych centrów finansowych na świecie dla obecnego czasu letniego. Źródło: Investing.com
Godziny funkcjonowania rynku FX uzależnione od największych centrów finansowych na świecie dla obecnego czasu letniego. Źródło: Investing.com

Musimy pamiętać, że nie we wszystkich miejscach na świecie dokonuje się zmiany czasu. Przykładowo, Amerykanie, przestawią swoje zegarki do tyłu dopiero za tydzień. W Ameryce powrót do czasu standardowego ma miejsce w nocy 4 listopada – podobnie jak w przypadku Europy, zegarki zostaną cofnięte z 3:00 na 2:00.

W okresie całego tygodnia będziemy jednak o godzinę „bliżej” od wschodnich wybrzeży USA niż ma to miejsce normalnie. Dlaczego powinniśmy o tym pamiętać?

  • Godziny otwarcia amerykańskich rynków w przyszłym tygodniu będą się różniły od standardowych – dla Europejczyków handel będzie rozpoczynał się i kończył godzinę wcześniej. W związku z tym sesja nowojorska wystartuje o 13:00 i zakończy się o 21:00.
  • Typowe godziny publikacji danych makroekonomicznych zostaną przesunięte – USA zazwyczaj publikuje dane makro o godzinie 14:30, 16:00 oraz 16:30. W przyszłym tygodniu coczwartkowe jobless claims pojawią się jednak o godzinie 13:30. Należy o tym pamiętać jeżeli inwestujemy pod dane lub wręcz przeciwnie – w tym czasie staramy się unikać handlu.

Kiedy rynki otworzą się w poniedziałek, 5 listopada 2018 r., wszystko wróci już jednak do normy.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here