Naga MarketsW weekend Amerykanie przestawili zegarki z godziny 2:00 na 3:00 (w niedzielę, 10 marca), a co za tym idzie przerzucają się na czas letni. Polaków zmiana ta czeka dopiero w niedzielę, 31 marca. Zmiana czasu w USA na dwa tygodnie przed zmianą czasu w Polsce, jest stałym elementem pojawiającym się w życiu tradera dwa razy do roku (wiosną i jesienią).


Jakie ma to dla nas znaczenie?

Skutkiem tego dwutygodniowego “rozstrzału” pomiędzy czasem urzędowym w Polsce i USA jest na przykład fakt, że giełdy i banki amerykańskie będą zaczynały pracę o godzinę wcześniej według naszego czasu. A zatem wszelkie fluktuacje płynności i zmienności związane z włączeniem się do gry tzw. “pejsów” będą następowały o godzinę wcześniej niż zwykle.

Te artykuły również Cię zainteresują
To samo dotyczy publikacji wskaźników makroekonomicznych z USA i Kanady, które przez najbliższe dwa tygodnie pojawiać się będą o godzinie 13:30 czasu polskiego (CET) w porównaniu do tradycyjnie przyjętej 14:30. Jest to fakt szczególnie istotny dla day traderów, którzy odruchowo spodziewają się danych w określonych godzinach. Warto też dodać, że w nadchodzących dwóch tygodniach odczyty z USA będą dosyć znaczące:

kalendarz makro
Ważne publikacje będą pojawiały się godzinę wcześniej. Źródło: investing.com

Więcej o sesjach handlowych na rynku Forex możesz przeczytać w dziale edukacja portalu Comparic.pl! Rozkład sesji światowych oraz ich nakładanie się na siebie prezentuje również poniższa mapka:

Godziny funkcjonowania rynku FX uzależnione od największych centrów finansowych na świecie dla obecnego czasu letniego. Źródło: Investing.com
  • Godziny otwarcia amerykańskich rynków ww będą się różniły od standardowych – dla Europejczyków handel będzie rozpoczynał się i kończył godzinę wcześniej. W związku z tym sesja nowojorska wystartuje o 13:00 i zakończy się o 21:00.
  • Typowe godziny publikacji danych makroekonomicznych zostaną przesunięte – USA zazwyczaj publikuje dane makro o godzinie 14:30, 16:00 oraz 16:30. W przyszłym tygodniu coczwartkowe jobless claims pojawią się jednak o godzinie 13:30. Należy o tym pamiętać jeżeli inwestujemy pod dane lub wręcz przeciwnie – w tym czasie staramy się unikać handlu.Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here