Naga Markets



Paul Volcker8 grudnia 2019 roku przeżywszy 92 lata zmarł Paul Volcker, były prezes Rezerwy Federalnej (FED) i twórca reguły będącej głównym trzonem ustawy Dodd-Frank po wielkim kryzysie finansowym. W tym samym czasie, agencja prasowa Reutera poinformowała, że wpływy zesprzedaży akcji Saudi Aramco w pierwszej ofercie publicznej wzrosły do 29,4 mld ustanawiając nowy rekord rynkowy. Na przegląd wybranych informacji rynkowych zaprasza Comparic24.tv oraz broker XM. 


Paul Volcker zmarł w swoim domu w Nowym Jorku

W trwającej ponad pół wieku karierze Volcker zajmował się porządkowaniem ładu ekonomicznego, wzywał do opracowania następcy standardu złota czy lekarstwa na niekontrolowaną inflację. W 2008 r. w wyniku załamania na rynku nieruchomości w USA, doprowadził do powstania Reguły Volckera, szeroko znienawidzonej przez bankierów.

W dużym uproszczeniu, jej zasady uniemożliwiały instytucjom finansowym inwestowania w szereg instrumentów i produktów rynkowych obarczonych nadmiernym ryzykiem, które mogłyby ponownie doprowadzić do powstania nadmiernej banki i kolejnego kryzysu.

– Paul był tak uparty jak wysoki i choć niektóre jego decyzje jako prezesa Fed były kosztowne politycznie, były słuszne. Jesteśmy wdzięczny za służbę dla naszego kraju – powiedział były prezydent Jimmy Carter, który mianował Volckera na stanowisko szefa Fed w 1979 roku.

Saudi Aramco z największym IPO w historii… i nadal rośnie!

Agencja prasowa Reuters poinformowała w poniedziałek, 9 grudnia 2019 r., że wpływy z rekordowej sprzedaży akcji Saudi Aramco w pierwszej ofercie publicznej  wzrosły do 29,4 mld USD po tym, jak koncern naftowy skorzystał z opcji sprzedaży 15% więcej akcji. Początkowa podawana kwota, którą udało się zebrać od inwestorów to 25,6 mld USD.

Fakt ten sprawił, że spółka przeprowadziła największe IPO w historii. Dotychczasowy rekord należał do chińskiego giganta e-commerce Alibaba, który w 2014 roku sprzedał akcje w IPO na giełdzie amerykańskiej za 20 mld USD.

 Partnerem programu „To warto wiedzieć”, emitowanego codziennie o godzinie 09:00 na antenie Comparic24.tv jest międzynarodowy broker XM posiadający licencje CySEC, ASIC i FCA. Rozpocznij handel już od 5 dolarów i dołącz do ponad milionowej bazy klientów XM:

SPRAWDŹ OFERTĘ BROKERA XM I ZAŁÓŻ KONTO



Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułKurs funta (GBPAUD) wybija nowy szczyt. Gdzie zmierza trend wzrostowy?
Następny artykułKurs funta GBP wciąż wysoko po danych z Wielkiej Brytanii
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here