Naga Marketsccf forex comparicJeśli cały czas zmagasz się z analizą price action, powinieneś wiedzieć o tym, że nie jesteś sam i nie ma się jeszcze czego obawiać. Jest kilka powodów tego, że większość traderów walczy z price action i w dzisiejszym artykule zamierzam omówić te powody i pomóc Ci je przezwyciężyć.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się jakie są najczęstsze przyczyny zmagania się z analizą price action. Poznasz także pewne wytyczne, które pomogą Ci je przezwyciężyć.

Te artykuły również Cię zainteresują
1. Nie jesteś w pełni zaangażowany w analizę price action

Musisz pozbyć się strachu i wątpliwości jeśli chodzi o price action. Jakaś część Ciebie myśli pewnie, że trading powinien być technicznie trudny, dlatego też czujesz “potrzebę” korzystania ze wskaźników i bardzo skomplikowanych lub drogich systemów tradingowych. Pozwól odejść tym obawom i zaangażuj się w proste podejście oparte na price action, którego nauczam.

Rozwiązanie: Zaangażowanie w podejście oparte na price action.

Gdy już odbędziesz szkolenie / naukę, musisz dać swojej metodzie czas i upewnić się, że trzymasz się jej założeń. Jeśli korzystałeś z mojego kursu price action, musisz poświęcić odpowiednią ilość czasu, by przyswoić wiedzę, następnie sformułować plan i handlować trochę na demo zanim zaczniesz spekulować na prawdziwych pieniądzach.

Musisz trzymać się swojej metody PRZYNAJMNIEJ przez 6 miesięcy, by naprawdę pozwolić jej działać na Twoją korzyść. Jeśli ten czas będzie krótszy, nie dasz jej równych szans. Przekonałem się, że większość ludzi ma z tym problem. Mają oni tendencję do rezygnacji po kilku nieudanych transakcjach i zaczynają szukać innych metod czy podejść, a ogólnie to tylko ględzą i stają się niezdyscyplinowani.

Zrozum to, że trading obejmuje zarówno zyskowne jak i stratne transakcje. Nigdy nie zarobisz pieniędzy jeśli nie jesteś przynajmniej na tyle zdyscyplinowany, by trzymać się swojej metody przez sześć miesięcy lub dłużej.

2. Nie czekasz na oczywiste sygnały price action

Przez lata w których pomagałem traderom odkryłem, że największym powodem, dla którego zmagają się ze swoimi analizami jest po prostu brak oczekiwania na oczywiste sygnały jakie formują się na kluczowych poziomach.

Rozwiązanie: Czekaj na sygnał.

Kluczem jest tu cierpliwość, a także jasne zrozumienie tego jak wygląda “dobry” sygnał price action, co skłania nas do powrotu, do punktu pierwszego powyżej. Musisz najpierw nauczyć się metody opartej na price action, zaangażować się w jej wykorzystywanie, a co za tym idzie, wiedzieć jak wygląda dobry sygnał price action na rynku. Jeśli tego nie zrobisz, nie masz tak naprawdę żadnej strategii; w zasadzie tylko zgadujesz.


Chcesz mieć dostęp do tej samej analizy wykresów technicznych i platformy brokera, z której korzysta Nial Fuller? - Pobierz darmowe oprogramowanie w tym miejscu.

Jeśli uzyskasz i nauczysz się metody price action, musisz również zobowiązać się do jej używania, tak jak już wcześniej zostało powiedziane. Częścią tego zobowiązania jest PODĄŻANIE za nią poprzez OCZEKIWANIE na pojawienie się sygnałów. Musisz zostawić za drzwiami swoją chciwość, ponieważ ona nie pomoże Ci zarobić pieniędzy mimo, że możesz “czuć” coś zupełnie odwrotnego. Najbardziej pomocną rzeczą jaką mogę Ci powiedzieć jest to, że “cierpliwość” to najszybsza droga do zarobienia pieniędzy. Może się wydawać, że jest to dość sprzeczne z intuicją, natomiast dokładnie tak to wygląda.

Cierpliwość oznacza oczekiwanie aż Twoja stratega / przewaga pojawi się na rynku i zawarciu transakcji kiedy uformuje się odpowiedni sygnał.

3. Chcesz się szybko wzbogacić

Zgadzamy się z tym lub nie, ale wszyscy chcemy szybko się wzbogacić, a trading wydaje się być idealnym do tego sposobem dla większości początkujących. Jednakże nie trzeba wiele czasu na rynku, by zorientować się, że dzięki tradingowi szybko nie staniesz się bogaty. Zazwyczaj potrzeba wielu lat nauki, prób i błędów, a także sporego zdyscyplinowania, by zacząć konsekwentnie zarabiać na rynku.

Rozwiązanie: Uzyskaj i utrzymuj prawidłowy sposób myślenia

Im dłużej starasz się “szybko zarobić” pieniądze na rynku, tym dłużej faktycznie zajmie Ci dokonanie tego. Pozwól, że wyjaśnię…

Sukces w tradingu price action, a tak naprawdę w każdej formie tradingu, pochodzi z prawidłowego sposobu myślenia. Utrzymanie takiej postawy przez odpowiednio długi okres czasu zaowocuje zwiększeniem Twojego kapitału. Prawidłowy stan umysłu w tradingu oznacza, że nie oczekujesz zysku w każdej transakcji i cierpliwie czekasz na oczywistą okazję do handlu. Musisz podejść do zarządzania ryzykiem ze zrozumieniem tego, że jakakolwiek transakcja może zakończyć się stratą. Jeśli naprawdę to zaakceptujesz, już nigdy nie będziesz ryzykował więcej niż możesz sobie na to pozwolić.

4. Tak naprawdę nie dysponujesz solidną metodą handlową opartą na price action

Najbardziej powszechnym powodem tego, że tak wielu traderów walczy z price action jest to, iż tak właściwie nie posiadają oni swoistej metody. Zamiast tego, spora grupa traderów bierze po kawałku jakiejś metody opartej na price action z wielu różnych źródeł i “myśli”, że wie jak handlować z użyciem price action. Należy jednak zadać sobie pytanie; czy rzeczywiście masz wyuczoną, konkretną metodę, która może służyć jako efektywne podejście do tradingu price action? Jeśli nie masz, prawdopodobnie nie jesteś za bardzo skoncentrowany i po prostu przypadkowo spoglądasz na wykresy bez określonej procedury jaka kryje się za analizami price action.

Rozwiązanie: Naucz się konkretnej metody price action

Nauka konkretnej metody price action i trzymanie się jej jest pierwszym krokiem do tego, by przestać walczyć z tradingiem w oparciu o nią. Oznacza to pobieranie nauki analizy price action od kogoś kto zebrał całe swoje podejście w kompleksowy program nauczania.

Chodzi o to, że trzeba znaleźć odpowiednie podejście do price action i trzymać się go. Nie łącz kilku różnych podejść, bądź też nie przeskakuj z jednej metody na drugą. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak ja handluje z wykorzystaniem price action, możesz to zrobić na moim kursie (dostępnym w j. angielskim).


nial fullerZapraszamy do zapoznania się z kolejną lekcją jakiej udziela australijski trader price action – Nial Fuller. Tym razem zadaj sobie pytanie z tematu artykułu. Jeśli wciąż walczysz z prawidłowym analizowanie wg price action, sprawdź co może być tego powodem oraz jak temu zaradzić.

Oryginalny artykuł w języku angielskim znajdziesz na portalu Niala Fullera: LearnToTradeTheMarket.comConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here