Naga MarketsPolski złotyKurs euro do polskiego złotego (EUR/PLN) od dłuższego czasu porusza się w szerokiej konsolidacji. W listopadzie polski złoty zyskał ponad 1% w stosunku do wspólnej europejskiej waluty. Czy ta tendencja ma szanse utrzymać się w ostatnim miesiącu tego roku? Zobacz jak wygląda analiza EUR/PLN.


Dane zmiany procentowej kursu EUR/PLN
źródło: investing.com

Patrząc technicznie na wykres, kurs pary walutowej EUR/PLN utrzymuje się w kanale horyzontalnym. Dopóki jedno z ograniczeń nie zostanie wybite, notowania mogą wahać się w przedziale 4,3600 – 4,2650 zł za jedno euro. Konsolidacja utrzymuje się już od kilku miesięcy, niemniej znajdujemy się przy dolnym ograniczeniu, co może być szansą na wybicie z ruchu bocznego, co w konsekwencji może doprowadzić do umocnienia polskiego złotego.

Wykres euro w stosunku do polskiego złotego
EUR/PLN interwał D1 04.12.2018

Sytuacja techniczna na niższym interwale czasowym

Schodząc interwał niżej – do przedziału czasowego H4, cena wyhamowała przy dolnym ograniczeniu konsolidacji. W przypadku wybicia dołem należy spodziewać się spadków w pierwszej kolejności do poziomu 4,2360, gdzie wypada najbliższe wsparcie. Zaznaczony poziom wynika z położenia ostatnich szczytów i dołków, a także zniesienia Fibonacciego 61,8%. Jeżeli jednak w najbliższych dniach pojawi się popyt, to niewykluczone, że kurs utrzyma się w trendzie horyzontalnym do końca roku. Najbliższym oporem w przypadku odbicia jest poziom 4,3030.

Wykres euro w stosunku do polskiego złotego
EUR/PLN interwał H4 04.12.2018


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here