Złoty (PLN) zyskuje na początku tygodnia, dolar (USD)pod presją sprzedających
Złoty umacnia się w poniedziałek do głównych walut

Nowy tydzień rozpoczyna się w dobrych nastrojach na polskim złotym. Nasza waluta zyskuje do euro, dolara, funta i franka. Największy ruch widać dziś na parze USD/PLN, gdzie złotówka zyskuje aż 1% do dolara amerykańskiego. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty umacnia się dziś do euro, dolara, funta i franka
  • Złotówka odrabia straty z ubiegłego tygodnia
  • Kurs funta ponownie testuje kluczowe wsparcie, ryzyko wybicia dołem wzrasta
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9400 zł 22.06.2020, godzina 19:10
Kurs euro EURPLN 4,4364 zł 22.06.2020, godzina 19:10
Kurs funta GBPPLN 4,9104 zł 22.06.2020, godzina 19:10
Kurs franka CHFPLN 4,1595 zł 22.06.2020, godzina 19:10

Kurs dolara do złotego USD/PLN wraca poniżej oporu przy 3,97 zł

W poniedziałek dolar traci dokładnie 1% złotego. Patrząc technicznie na wykres USD/PLN,  przed weekendem obserwowaliśmy wyjście powyżej strefy oporowej przy 3,97 zł, niemniej na świecy D1 pozostał cień górny, a dziś od rana przeważa strona sprzedająca.

Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, cofnięcie poniżej wspomnianego oporu przy 3,97 zł potwierdza, że w średnim terminie obowiązuje tendencja zniżkująca. Aktualnie możliwy jest więc atak na wsparcie przy 3,87 zł. Dopiero wyjście ceny górą, mogłoby doprowadzić do przyspieszenia wzrostów, z perspektywą ruchu w kierunku 4,12 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN wraca poniżej 3,97 zł

Kurs funta GBP/PLN ponownie atakuje wsparcie

W poniedziałek funt brytyjski traci jedynie 0,1% do złotego. Niemniej kurs funta brytyjskiego do złotówki ponownie znalazł się na wysokości ostatnich dołków, co może przemawiać za wybiciem dołem. Ostatnie próby odreagowania zakończyły się fiaskiem, a funt wciąż znajduje się pod presją sprzedających.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN napiera na wsparcie

Kurs euro do złotego odbija od geometrii

Kurs euro do złotego znajduje się w poniedziałek 0,4% pod kreską. Tym samym para walutowa EUR/PLN ma po raz kolejny odbija od górnego ograniczenia układu Overbalance, od którego obijała się również w ubiegłym tygodniu.

W ostatnim czasie para walutowa EUR/PLN wyhamowała spadki na wysokości kluczowej strefy wsparcia, która wypada w rejonach poziomu 4,40 zł, niemniej po dynamicznym odbiciu kupujący odpuścili na wysokości górnego ograniczenia lokalnego układu 1:1.Wsparciem pozostaje więc strefa przy 4,40 zł, z kolei opór znajduje się przy 4,47 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN odbij od oporu

Kurs franka CHF/PLN odbija od oporu przy 4,1850 zł

Frank szwajcarski traci dziś 0,5% do złotego. Pomimo, że w ubiegłym tygodniu to złoty znajdował się pod presją, nie doszło do wybicia kluczowego oporu przy 4,1850 zł, w dalszym ciągu pozostaje on zaporą podażową.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN broni Overbalance

Patrząc technicznie na wykres franka do złotego, kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,1850 zł, wynikająca z biegunowości wcześniej pokonanego układu Overbalance. Dopóki nie dojdzie do wybicia górą, możliwe jest ponowne zejście do strefy wsparcia zaznaczonej kolorem zielonym.

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here