Naga MarketsKurs euro zyskał aż 44 groszy od początku roku względem złotego docierając w październiku do poziomu 4,6460 naruszając tym samym 11 letnie maksimum. Krótko po tym kurs silnie spadł i pod koniec roku oscyluje w okolicach okrągłego poziomu 4,50 zł. Zdaniem analityków z Danske Banku EUR/PLN będzie kontynuował trend spadkowy w przyszłym roku i zakończy 2021 r. na poziomie 4,35, co oznacza spadek o kolejne 15 groszy.

  • Globalny apetyt na ryzyko działał na złotego pod koniec roku jak wiatr wiejący w plecy
  • Zarówno Polska jak i światowa gospodarka odnotują ożywienie w I półroczu
  • EUR/PLN będzie kosztował 4,35 zł na koniec 2021 roku

Kurs złotego (PLN) będzie nadal silnie rósł w przyszłym roku

Globalny apetyt na ryzyko działał na złotego pod koniec roku jak wiatr wiejący w plecy. Kurs EURPLN spadł do 4,43, poniżej naszego krótkoterminowego celu 4,46 – napisano w raporcie.

Te artykuły również Cię zainteresują
W ocenie ekspertów aprecjacji złotego w przyszłym roku będzie sprzyjać:

  • Zatwierdzenia budżetu UE,
  • Pozytywne globalne nastroje i szeroki risk-on.

– Nadal wierzymy w dalsze odreagowanie złotego w przyszłym roku. Zarówno Polska jak i światowa gospodarka odnotują ożywienie w I półroczu, gdy zaczną być znoszone lockdowny w kolejnych krajach – dodano.

Eksperci utrzymali swoją prognozę dla kursu EUR/PLN na poziomie 4,41 w horyzoncie 1 miesiąca, 4,40 za 3 miesiące, a następnie 4,35 na koniec 2021 roku.

Zdecydowanie odmienne prognozy w ostatnich tygodniach prezentował Barclays oraz Commerzbank. O ile projekcje dla końca bieżącego roku są podobne, to mocno różnią się dla czwartego kwartału 2021. Barclays jest zdania, że za EUR/PLN będziemy wtedy płacić 4,45 zł, natomiast Commerzbank spodziewa się dynamicznego odbicia w ujęciu 12 miesięcy do poziomu 4,60 zł, gdzie przebiega obecna „granica bólu”.

Kurs EURPLN na interwale tygodniowym, tradingview
Kurs EURPLN na interwale tygodniowym, tradingview

Autor poleca również:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here