Naga MarketsKurs złotego zwycięzcą II kwartału. Zyskał do dolara, euro, funta i frankaZa nami drugi kwartał 2020 roku podczas którego złotówka wyraźnie umocniła się względem konkurencyjnych kursów walut na rynku Forex. Dolar amerykański kosztuje na początku lipca niecałe 4,00 zł, a funt znajduje się nadal poniżej 5,00 zł. Z kolei euro kosztuje 4,45 zł, a frank ponownie zbliżył się do poziomu 4,20 zł. Sprawdź dokąd zmierza kurs euro EURPLN, dolara USDPLN, funta GBPPLN oraz franka CHFPLN.

  • Kurs dolara może powrócić do tendencji wzrostowej
  • EURPLN pozostaje w wąskiej konsolidacji cenowej
  • Kurs funta ponownie przebije psychologiczny poziom 5,00 zł?
  • CHFPLN może zyskać na powrocie awersji do ryzyka

Kurs dolara spadł z 4,30 zł poniżej 4,00 zł w II kwartale

Kurs dolara odnotował w minionym kwartale spadek przekraczający 4,00%, co sprawiło, że notowania oddaliły się od tegorocznego szczytu 4,3080 i zakończyły czerwiec na poziomie 3,9580. Mimo chwilowej słabości dolara trend wzrostowy pozostaje nienaruszony, a obecna korekta może tylko zachęcić kupujących do podłączenia się pod trend. W przypadku trwałego przebicia psychologicznego oporu 4,00 zł kurs może ponownie poszybować w rejon szczytu 4,3080.

Kurs USDPLN na interwale 3M, tradingview
Kurs USDPLN na interwale 3M, tradingview

Kurs euro w korekcie przez cały II kwartał. EURPLN z celem na 4,50 zł?

Kurs euro podobnie jak dolar osłabił się względem złotego w minionym kwartale oddalając się od szczytu 4,6350 i kończąc czerwiec na poziomie 4,4460. Jednak porównując skalę spadku z II kw. do skali wzrostu w I kw. można odnieść wrażenie, iż ostatni ruch to jedynie korekta. Lokalnym wsparciem pozostaje minimum 4,37 i dopiero jego przebicie może zwiększyć presję na dalsze spadki. Z drugiej strony dopóki cena utrzymuje się powyżej tego poziomu notowania powinny ponownie przetestować poziom 4,50 z celem na okrągły poziom 4,60.

Kurs EURLN na interwale 3M, tradingview
Kurs EURLN na interwale 3M, tradingview

Kurs funta słabnie pod presją hard Brexitu. GBPPLN pozostanie poniżej 5,00 zł?

Kurs funta również stracił w II kwartale tego roku, jednak skala spadku była największa. Brytyjska waluta straciła aż 4,20 procent osuwając się z poziomu 5,26 do zaledwie 4,9080. Tym samym czerwiec zamknął się ponownie poniżej psychologicznej bariery 5,00 zł, co znacząco utrudnia kupującym wykreowanie impulsu wzrostowego. Do tego wszystkiego dochodzi kwestia Brexitu, a raczej ryzyka braku umowy handlowej, co niewątpliwie będzie ciążyć funtowi w II połowie tego roku.

Kurs GBPPLN na interwale 3M, tradingview
Kurs GBPPLN na interwale 3M, tradingview

Kurs franka powróci do wzrostów? CHF faworyzowany przez niepewność na świecie

Kurs franka także oddał pola złotówce w minionym kwartale, jednak spadek został w połowie zanegowany. Notowania znajdują się w okolicach poziomu 4,20 zł, który stanowi ważne wsparcie cenowe, gdyż jest to zarazem szczyt z października 2016 roku. Niepewność związana z pandemią oraz przepychankami na linii USA-Chiny może zwiększyć awersje do ryzyka tym samym ponownie faworyzując szwajcarską walutę.

Kurs CHFPLN na interwale 3M, tradingview
Kurs CHFPLN na interwale 3M, tradingview


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here