Naga MarketsZłoty znów pod presją. Kurs EUR/PLN powraca wyraźnie ponad poziom 4,56Początek bieżącego tygodnia na globalnych rynkach walutowych jest mało emocjonujący. Dotyczy to także polskiego złotego, którego notowania cechują się niewielką zmiennością w tym czasie. Indeks BOSSAPLN wczoraj poruszał się w wąskiej konsolidacji, zaś dzisiaj rano widać delikatną presję sprzedających – obecnie notowania tego agregatu poruszają się w okolicach 86,28 pkt.

Polski złoty znów znajduje się pod presją głównych walut

Podczas wczorajszej sesji pod presją pozostawał amerykański dolar, czego rezultatem było w miarę neutralne zakończenie sesji na USD/PLN, poniżej poziomu 3,87. Dzisiaj notowania tej pary walutowej pną się w górę, póki co docierając do okolic 3,88, czyli do rejonu maksimów z wczorajszej sesji.Brak istotnych zmian dotyczy także pary EUR/PLN, która w poniedziałek zakończyła sesję na minusie, jednak już dzisiaj rano te zniżki nadrabia, powracając wyraźnie ponad poziom 4,56.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne
Notowania CHFPLN – dane dzienne
Notowania CHFPLN – dane dzienne

Na początku bieżącego tygodnia na uwagę zasługuje wzrost wartości szwajcarskiego franka, który widoczny jest również na parze ze złotym. Notowania CHF/PLN ruszyły wczoraj mocno w górę, a dzisiaj kontynuują zwyżki, próbując wybić się ponad 4,25. W przypadku franka pomaga jego status tzw. bezpiecznej przystani.

Dzisiaj kalendarz danych makro dla Polski jest pusty, więc kluczowy wpływ na pary walutowe ze złotym będzie miała sytuacja na szerokim rynku walutowym. Tam zaś warto zwrócić uwagę na dane dotyczące PKB w eurolandzie za II kw. oraz wyniki sprzedaży detalicznej w USA za lipiec.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest
Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here