Naga MarketsZłoty z lekkim odbiciem na wakacyjnym rynku. Początek tygodnia bez większych emocjiWtorkowy, poranny handel na rynku FX przynosi dalsze lekkie umocnienie PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5581 PLN za euro, 3,8371 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2440 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3337 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,643% w przypadku obligacji 10-letnich.

Złoty umacnia się z rana na rynku FX

Początek tygodnia nie przyniósł większych emocji na rynkach – większość kluczowych aktywów, w tym FX, konsolidowało. Lekki impuls wzrostowy był widoczny ze strony Azji, niemniej dziś ponownie obserwujemy podbicie presji wokół tamtejszego sektora technologicznego (Tencent spada 10%).Dużym wydarzeniem były też ruchy na rynku długu, gdzie cała, niemiecka, krzywa rentowności znalazła się na ujemnych wartościach. Globalnie rynek zdaje się zakładać, iż jesteśmy blisko szczytu dynamiki odbicia gospodarczego (PMI dla USA i Strefy Euro ~60 pkt.), a dodatkowo na horyzoncie majaczą potencjalne problemy i ryzyka związane z wariantem delta. Z punktu widzenia PLN kluczowym zagadnieniem pozostaje czy NBP podtrzymywać będzie swoje stanowisko dot. inflacji pozostawiając stopy i fwd guidance niezmienione, podczas gdy w regionie CEE widoczny jest trend zacieśniania/normalizacji polityki.

Notowania EURPLN
Notowania EURPLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. Globalnie warto dziś zwrócić uwagę na odczyt inflacji PPI ze Strefy Euro a także na odczyty przemysłowe i zamówień w USA.

Z rynkowego punktu widzenia odbicia EUR/PLN z oporu 4,60 PLN trwa dalej. Korekta spadkowa przynosi już blisko 5 gr umocnienie PLN wobec euro.

Autor poleca również:Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

invest

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here