Złoty z coraz większą przewagą, silne spadki USD/PLN i CHF/PLN
Złoty zyskuje do głównych walut.

Nowy tydzień handlowy rozpoczął się w fenomenalnych nastrojach dla polskiego złotego, który umocnił się wczoraj do do dolara, euro i franka, oddając pole jedynie funtowi brytyjskiemu. Dziś nasza waluta zyskuje z kolei do wszystkich głównych walut. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych parach walutowych ze złotym (GBP/PLN, EUR/PLN, USD/PLN, CHF/PLN).

  • Polski złoty zyskuje we wtorek do euro, funta, dolara i franka
  • Dolar traci 0,65% do złotówki, euro 0,3% pod kreską
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9280 zł 02.06.2020, godzina 18:10
Kurs euro EURPLN 4,3890 zł 02.06.2020, godzina 18:10
Kurs funta GBPPLN 4,9270 zł 02.06.2020, godzina 18:10
Kurs franka CHFPLN 4,0850 zł 02.06.2020, godzina 18:10

Kurs dolara do złotego USD/PLN utrzymuje się poniżej 4 zł

Podczas drugiej sesji w nowym tygodniu handlowym para walutowa USD/PLN kontynuuje spadki. Kurs dolara do złotego wciąż znajduje się pod presją sprzedających. Dziś ruch w dół wynosi 0,65%, tym samym zeszłotygodniowy trend jest kontynuowany.

Patrząc technicznie na wykres H4, wciąż obowiązuje tendencja spadkowa. Wczoraj doszło do wybicia wsparcia przy 3,9680 zł, co wskazuje na przewagę strony sprzedającej. Aktualnie możliwe jest nawet pogłębienie ruchu w kierunku poziomu 3,87 zł.

Wykres EUR/PLN
Dolar wybija ważne wsparcie

Kurs EUR/PLN wybija wsparcie przy 3,97 zł

Pod koniec ubiegłego tygodnia notowania polskiego złotego odbiły od współczynnika 50% ostatniej fali wzrostowej, z kolei dziś poziom ten został wybity wczoraj, a we wtorek przecena na EUR/PLN jest kontynuowana. Niemniej należy zauważyć, że para walutowa dotarła do kluczowej strefy wsparcia.

Strefa zaznaczona kolorem zielonym wynika z poprzednich szczytów i powinna być traktowana jako podpora dla kupujących. Niemniej sentyment w ostatnim czasie jest wyraźnie spadkowy, dlatego też niewykluczone jest zanegowanie poziomu i dalsza wyprzedaż.

Wykres USD/PLN
EUR/PLN na wsparciu

Kurs franka CHF/PLN coraz niżej

W ostatnich dniach również na CHF/PLN możemy obserwować dalsze spadki. Przed weekendem doszło do pokonania kluczowego poziomu wsparcia przy 4,1850 zł, a wyprzedaż jed kontynuowana w nowym tygodniu. Dziś kurs wybija kolejne wsparcie wynikające z mierzenia 50% Fibonacciego.

Na razie nie widać jakiejkolwiek reakcji kupujących, trend spadkowy dominuje Dopóki kurs znajduje się poniżej wspomnianego poziomu 4,1850 zł, to sprzedający mają przewagę, a dalsze spadki w kolejnych dniach wydają się bardziej prawdopodobne.

Wykres CHF/PLN
Frank szwajcarski coraz niżej

 – Notowania spadły dzisiaj poniżej bariery 4,10 zł, co jest wynikiem utrzymującego się popytu na ryzykowne aktywa, na czym korzysta też złoty, oraz odwrotu inwestorów od bezpiecznych przystani (USD,CHF, JPY). Na parze EURCHF widać dzisiaj wyraźne wybicie ponad szczyt z piątku przy 1,0724 – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

invest

Kurs funta do złotego GBP/PLN broni Overbalance

Funt brytyjski wyraźnie tracił w ubiegłym tygodniu, wczoraj jednak para walutowa GBP/PLN opierała się dalszym spadkom. Dziś większa część sesji przebiega w mieszanych nastrojach, po południu GBP znajduje się jednak na minusie w ujęciu z PLN. Głowna tendencja w ostanim czasie faworyzuje pzoycje krótkie na parze GBP/PLN.

Lokalnie, patrząc na interwał H4 oporem jest górne ograniczenie struktury 1:1 (niebieski prostokąt), gdzie chociażby dziś obserwowaliśmy reakcję podażową. Tak długo jak nie dojdzie do zanegowania układu, obowiązuje trend spadkowy.

Wykres GBP/PLN
Funt brytyjski pozostaje w tendencji spadkowej

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here