Naga MarketsKurs złotego (PLN) oddaje pola. Kurs dolara wzrośnie do 3,85 złPolski złoty zalicza fatalny tydzień. Jednocześnie dolar nie skorzystał nadmiernie z zamieszania na Wall Street. Co z euro, funtem i frankiem? Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Tąpnięcie na Wall Street nie doprowadziło do większych przesunięć na walutach
  • Dolar nie zareagował zbytnio na czwartkowe spekulacje chińskiego dziennika Global Times
  • Na razie nie widać nadmiernego ruchu na bezpiecznych przystaniach (CHF i JPY)
  • USD/PLN może odreagować w kierunku poziomu 3,85 zł

Te artykuły również Cię zainteresują
USA: przecena spółek technologicznych nie wywołuje aprecjacji CHF i JPY

Mocne tąpnięcie na Wall Street w czwartek spowodowane przeceną spółek technologicznych, nie doprowadziło do większych przesunięć na walutach, chociaż dolar pozostał silny pomimo mało inspirującego odczytu ISM dla usług.

Dolar nie zareagował zbytnio na czwartkowe spekulacje chińskiego dziennika Global Times, który cytując źródła rządowych ekonomistów, napisał o konieczności ograniczenia portfela posiadanych amerykańskich obligacji do 800 mld USD z ponad 1 bln USD ze względu na rosnące ryzyka w postaci wolniejszego wzrostu amerykańskiej gospodarki, oraz przerośniętych deficytów – oznajmił ekspert.

Na razie nie widać nadmiernego ruchu na bezpiecznych przystaniach (CHF i JPY), co sugeruje, że rynek póki co nie zakłada wzrostu awersji do ryzyka.

Kurs USD/PLN dopiero po wyraźnym wybiciu poziomu 3,76 otworzy drogę do wyższych poziomów z celem na 3,85. Natomiast dopóki tego nie ma trend spadkowy nadal dominuje, a rynek może przejść do konsolidacji – dodał.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here