Naga MarketsKurs euro wybija 4,47 zł, a kurs dolara 3,67 zł po decyzji RPP z 9 czerwca br.Wszyscy, który oczekiwali rewolucji po czerwcowym posiedzeniu RPP muszą czuć się rozczarowani. Tempo skupu aktywów zostanie utrzymane na niezmienionym poziomie. Jednocześnie RPP nadal bagatelizuje inflację, wskazując na jej egzogeniczny charakter. Złoty nieco się osłabił po publikacji, a kurs euro (EUR/PLN) rośnie powyżej poziomu 4,47 zł.

Stopy bez zmian, polityka pieniężna bez zmian, kurs złotego w dół

Stopa lombardowa wynosi od 29 maja 2020 r. 0,50%, stopa depozytowa – 0,0%, a stopa redyskonta weksli – 0,11%, stopa dyskontowa weksli – 0,12% w skali rocznej, podano w komunikacie.

Te artykuły również Cię zainteresują
– RPP podkreśla wpływ rozwoju epidemii na tempo ożywienia gospodarczego, jednocześnie wskazując, że w ostatnim czasie uległo ono poprawie. Zdaniem Rady dane wskazują na dalszą poprawę koniunktury, przy utrzymującym się zróżnicowaniu między sektorami. W kwestii inflacji RPP podkreśla, że jest ona kształtowana jest przez jednorazowe czynniki zewnętrzne. Jednocześnie w przyszłym roku, po wygaśnięciu czynników przejściowo podwyższających dynamikę cen, oczekiwane jest obniżenie się inflacji – komentują analitycy TMS Brokers.

Zmiany względem poprzedniego miesiąca są raczej kosmetyczne, co wobec oczekiwań zaostrzenia retoryki wpływa negatywnie na notowania złotego. EUR/PLN skierował się powyżej poziomu 4,47 zł, a kurs dolara (USD/PLN) podszedł pod okolice poziomu 3,67 zł.

W komunikacie mamy zapewnienie o programie QE w zależności od sytuacji i możliwych interwencjach walutowych. Zdaniem NBP obecna inflacja to głównie czynnik cen energii oraz różnego rodzaju opłat, a w przyszłym tygodniu dynamika cen zmaleje – stwierdzają analitycy XTB.

RPP podtrzymała, że tempo ożywienia gospodarczego w kraju będzie uzależnione od dalszego kształtowania się kursu złotego, a głównym źródłem niepewności co do kształtowania się koniunktury w kraju pozostaje dalszy przebieg pandemii i jej wpływ na koniunkturę w kraju i za granicą.

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: eurpln stooq | 11bit kurs | pkn orlen kurs | kurs biomed lublin | prognoza bitcoin | kurs gpw | kurs zlotego |


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here