Naga Markets
PLN, złoty, złotówka, ComparicZłoty traci na skutek rozdawniczej polityki rządu oraz dalszego odpływu kapitału z rynków wschodzących kończąc tym samym korektę, którą widzielśmy w ostatnich tygodniach.

USD/PLN

Para testowała poziom 4.15 po niedawnej obniżce wiarygodności kredytowej Polski przez agencję Standard&Poor’s, jednak zaraz po tym mieliśmy do czynienia z wyraźną około 10% korektą na tej parze oraz na innych parach majorsów do złotówki. I tak USD/PLN spadł z 4.15 do 3.70 by następnie gwałtownie odbić do testowanego dziś oporu po 3.90. Trzeba przyznać, że tak wyraźny spadek aż się prosił o odreagowanie i teraz pozostaje pytanie – czy ktoś wykorzystuje plotki do nastraszenia inwestorów i zagonienia ich w kozi róg podaży – wszak już oficjalnie Fed przyznał, że gospodarka słabnie i perspektywa podwyżek stóp procentowych łagodnieje – czy może coś jest na rzeczy? Póki co popyt wygląda słabo pomimo, że cena porusza się szybko, natomiast zaangażowanie podaży po utworzeniu formacji głowy z ramionami (RGR) zdaje się być wyraźne. Poziomy 3.92 oraz 3.97/3.98 będą decydujące.

USDPLN_2504
USD/PLN wykres dzienny

EUR/PLN

Historia EUR/PLN jest podobna do tej opisanej powyżej, przy czym nie mamy tutaj do czynienia z tak jednoznacznym trendem wzrostowym w ostatnich dwóch latach, jak w przypadku wyżej wymienionej USD/PLN. EUR/PLN ma tendencję do pozostawania w konsolidacji, której szerokość określa średnioterminowa zmienność i ewentualne interwencje NBP. Obecnie mamy do czynienia z wyraźną wyprzedażą euro za złotówki i odbiciem od poziomu popytu 4.22. Skala odreagowania spadków zaskoczyła pewnie niejednego obserwatora i obecnie poziomem kluczowym dla dalszej akcji cenowehj będzie 4.37. Zamknięcie powyżej tego poziomu na świecach dziennych, a potem tygodniowej uznam za przygotowanie do ataku na 4.45 oraz 4.50.

EURPLN_2504
EUR/PLN wykres dzienny

GBP/PLN

Rodacy na emigracji zapewne z ciężkim sercem patrzyli jak GBP/PLN staczał się z poziomu słodkich 6 zł do żegnanego z radością i nie widzianego od dawna 5.25. Wynikało to z korekty słabości złotówki, która się umocniła, oraz z potężnej przeceny funta wynikającej ze wzrostu ogólnej awersji do ryzyka, a także do funta na fali spekulacji nt. Brexitu. Gwałtowne odbicie, choć na rękę wielu polakom, można określić mianem zaskoczenia. Zbiega się to zarówno z osłabieniem złotego, jak i odbiciem funta wzdłuż tablicy FX.

GBPPLN_2504
GBP/PLN wykres dzienny

CHF/PLN

Para, którą śledzą głównie kredytobiorcy zadłużeni we franku szwajcarskim. Para znalajdowałaa się długo w konsolidacji w okolicy 50% wystrzału po SNB (15 stycznia 2015). Częstym zjawiskiem jest dopełnienie tego typu formacji poprzez wybicie konsolidacji dołem (czerwone strzałki) i zniesienie tego typu wystrzału. W tym wypadku para znów rośnie grożąc przełamaniem górnej bandy konsolidacji w okolicy 4.05-4.10. W długim terminie spodziewam się powrotu do 3.50 prędzej czy później. Pytaniem otwartym pozostaje, czy para przetestuje wcześniej poprzednie szczyty w okolicy 4.30.

CHFPLN_2504
CHF/PLN wykres dzienny


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here