Korekta na złotówce, pary z PLN odrabiają ostatnie straty, euro i dolar w górę
Złoty zyskuje do głównych walut.

Piątkowa sesja przynosi osłabienie polskiego złotego w ujęciu do funta, i dolara. Złotówka umacnia się jednak do franka, z kolei w ujęciu z euro jest notowana płasko. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych parach walutowych ze złotym (GBP/PLN, EUR/PLN, USD/PLN, CHF/PLN).

  • Polski złoty zyskuje w piątek franka
  • Dolar zyskuje 0,3% do złotówki, euro notowane jest płasko, a funt umacnia się aż 1,3% do PLN
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9190 zł 05.06.2020, godzina 17:35
Kurs euro EURPLN 4,4300 zł 05.06.2020, godzina 17:35
Kurs funta GBPPLN 4,9810 zł 05.06.2020, godzina 17:35
Kurs franka CHFPLN 4,0705 zł 05.06.2020, godzina 17:35

Kurs dolara do złotego USD/PLN próbuje odrabiać straty

Pod koniec tygodnia dolar próbuje odrabiać ostatnie straty do złotego. Niemniej w piątek wzrosty na USD/PLN wynoszą jedynie 0,3%, a sentyment w średnim terminie pozostaje spadkowy.

Patrząc technicznie na wykres H4, w dalszym ciągu obowiązuje tendencja spadkowa. Najbliższe wsparcie, które wciąż nie zostało przetestowane wypada przy współczynniku 78,6% Fibonacciego czyli 3,87 zł, z kolei opór powinna stanowić biegunowość pokonanego wczoraj mierzenia 61,8%.

Wykres USD/PLN
Dolar umacnia się 0,3% do złotego

Kurs EUR/PLN broni wsparcia przy 4,40 zł

W piątek po południu złoty jest notowany płasko do euro. Pomimo, że dzisiejsza sesja rozpoczęła się od wzrostów, tak aktualnie para walutowa EUR/PLN wymazała ruch w górę i znajduje się an wysokości poziomu wczorajszego zamknięcia.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN płasko w piątek

Niemniej warto zwrócić uwagę na fakt, iż w ostatnich dniach wybroniona została kluczowa strefa wsparcia przy 4,39 zł, która również po weekendzie może ograniczać spadki na EUR/PLN. Dopóki nie dojdzie do jej wybicia dołem, możliwa jest korekta ostatnich silnych spadków. Oporem pozostaje strefa przy 4,51 zł.

Kurs franka CHF/PLN pomiędzy dwoma współczynnikami Fibo

Na parze walutowej CHF/PLN, obserwujemy dziś spadki. Sesja rozpoczęła się od wzrostów, jednak sprzedający pojawili się na wysokości oporu wynikającego z biegunowości mierzenia 50%. Główny sentyment pozostaje więc w ostatnim czasie spadkowy.

Patrząc na interwał H4, kluczowym wsparciem pozostaje obszar przy współczynniku 61,8% Fibonacciego. Miejsce to wynika także z sekwencji wzrostowej, dlatego niewykluczone, że miejsce to będzie bronione przez stronę kupującą. niemniej zanegowanie poziomu moze doprowadzić do przyspieszenia spadków.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN traci 0,45%

Kurs funta do złotego GBP/PLN atakuje okrągły poziom 5 zł

Funt brytyjski był notowany od początku tygodnia w wąskim zakresie wahań. Niemniej dzisiejsza sesja ponownie przyniosła większą zmienności kurs GBP/PLN zaatakował okrągły poziom 5 zł, który na tę chwilę pozostaje kluczowym oporem. 

Patrząc an wykres technicznie, reakcja wzrostowa z jaką mamy dziś do czynienia pojawiła się w nieprzypadkowym miejscu. para walutowa zareagował an wysokości współczynnika 61,8% ostatniej fali wzrostowej. Wspomniany wyżej okrągły poziom 5 zł pozostaje w tej chwili kluczowym oporem. jeżeli dojdzie do jego zanegowania, ruch w górę może przybrać na sile.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN umacnia się 1,3% do złotego

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here