Naga Markets 

Dzisiejszy poranek przynosi przerwanie wzrostowej sesji polskiego złotego. Indeks BOSSAPLN dzisiaj rano delikatnie spada, po trzech sesjach dynamicznych zwyżek. Obecnie wartość indeksu oscyluje w okolicach 88,60-88,70 pkt. Warto mieć na uwadze jednak fakt, że odreagowanie spadkowe na razie jest relatywnie niewielkie w porównaniu do skali wcześniejszych wzrostów, co świadczy o sile złotego.

Notowania BOSSAPLN - dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

Niemniej, polska waluta pozostaje pod dużym wpływem sytuacji na globalnych rynkach i dzisiaj ten stan prawdopodobnie się utrzyma. Podczas wczorajszej sesji kalendarz danych makro dla Polski był pusty, pojawiło się za to sporo danych makro z kluczowych gospodarek świata (USA, Chiny, UE), które wczoraj wsparły optymizm inwestorów. Lepsze od oczekiwań dane makro spowodowały zwiększenie apetytu na ryzyko wśród globalnych inwestorów, co poskutkowało istotnym spadkiem wartości USD oraz odbiciem w górę walut EM, w tym polskiego złotego.

Notowania USD/PLN - dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne

Na wykresie USD/PLN ostatnie dni pozwoliły na nieco oddechu dla posiadaczy polskiej waluty. Jednak, po trzech dniach zniżek, notowania USD/PLN dzisiaj delikatnie rosną, oscylując w okolicach 3,94.  Z kolei notowania EUR/PLN, po spadku do okolic 4,34, dzisiaj rano odbijają nieco w górę. Dzisiejsza sesja będzie kolejnym dniem braku istotnych danych z polskiego rynku i sporej ilości informacji z rynków zagranicznych, w tym rynku amerykańskiego.

Notowania EUR/PLN - dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here