Złoty traci kolejną sesję z rzędu, dolar, euro, funt i frank w górę w czwartek
Polski złoty traci podczas środowej sesji

Czwarta już sesja w nowym tygodniu handlowym nie przebiega najlepiej dla polskiego złotego. Pomimo, że na początku tygodnia złotówka umacniała się do głównych walut, tak podczas ostatnich dwóch sesji widać negatywny sentyment w ujęciu do euro, dolara funta i franka. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci w czwartek do euro, dolara, funta i franka
  • Dolar umacnia się 0,3% do złotówki
  • Kurs franka szwajcarskiego rośnie 0,24%
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9650 zł 25.06.2020, godzina 18:45
Kurs euro EURPLN 4,4527 zł 25.06.2020, godzina 18:45
Kurs funta GBPPLN 4,9245 zł 25.06.2020, godzina 18:45
Kurs franka CHFPLN 4,1833 zł 25.06.2020, godzina 18:45

Kurs dolara testuje opór przy 3,97 zł

Tuż po weekendzie dolar amerykański znajdował się pod presją sprzedających, z kolei środa  i czwartek przynoszą zmianę sentymentu. Dziś dolar zyskuje 0,3% do złotego, co oznacza że kupujący jeszcze nie odpuścili. Niemniej sytuacja w średnim terminie wciąż jest korzystna dla złotego, dopóki kurs USD/PLN znajduje się poniżej strefy oporowej przy 3,97 zł, istnieje szansa na dalsze spadki. Dziś opór powstrzymuje (przynajmniej jak na razie) dalsza zwyżkę.

Wykres USD/PLN
USD/PLN ponownie testuje opór przy 3,97 zł

Patrząc na wykres pod kątem analizy technicznej, utrzymywanie się ceny poniżej wspomnianego oporu przy 3,97 zł oznacza, że w średnim terminie obowiązuje tendencja zniżkująca. Jeżeli kupujący nie zdołają wybić się powyżej, cały czas możliwy jest atak na wsparcie przy 3,87 zł. Ewentualne wyjście ceny górą, mogłoby doprowadzić do przyspieszenia wzrostów, z perspektywą ruchu w kierunku 4,12 zł.

 –  Czwartek upłynął pod znakiem mocniejszego dolara – obawy o skutki gospodarcze w przypadku wystąpienia drugiej fali COVID 19, a także niejasne relacje handlowe pomiędzy USA i Europą, czy wreszcie niepewność przed rozpoczynającymi się w przyszłym tygodniu negocjacjami ws. nowej umowy handlowej, jaka będzie obowiązywać po Brexicie – komentuje – Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs funta GBP/PLN niweluje poranne wzrosty

W czwartek także funt brytyjski znajduje się na plusie. We wtorek doszło do wybicia nowych lokalnych minimów, jednak wyprzedaż nie trwała zbyt długo, kupujący zdołali doprowadzić do dynamicznego cofnięcia powyżej kluczowego wsparcia przy 4,91 zł. Na interwale D1 pojawiła się formacja pin bara, które pomogła dziś kupującym. Niemniej jak widać na poniższym wykresie, pod koniec sesji sprzedający ponownie przejmują kontrolę..

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego ponownie testuje opór

Kurs euro do złotego znajduje się dziś 0,1%na plusie, jednak druga połowa dnia należy do złotego. Pomimo porannych wzrostów, notowania EUR/PLN pobiły od kluczowego oporu, który wynika z górnego ograniczenia lokalnego układu 1:1 przy 4,47 zł. Wsparcie znajduje się z kolei przy 4,39 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał D1

Kurs franka CHF/PLN ponownie testuje opór 4,1850 zł

Frank szwajcarski umacnia się dziś 0,24% do złotego. Niemniej para walutowa ma wyraźny problem z kluczową barierą podażową. Od kilku dni kurs odbija się od strefy przy 4,1850 zł, dopóki nie zostanie ona złamana, istnieje szansa na spadki. Niemniej musimy pamiętać, że każdy kolejny test zwiększa ryzyko wybicia górą.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

Poprzedni artykułCyfrowy Polsat liderem wzrostów podczas czwartkowego handlu
Następny artykułBlok po 22 – 25 czerwca 2020: EUR/USD, Ropa WTI
Krzysztof Kamiński redaktor Comparic.pl
Wiedzę z zakresu inwestowania oraz produktów finansowych zgłębiał na studiach ekonomicznych, a jej praktyczne zastosowanie zdobywał na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. Uczestnik obrotu na największych rynkach giełdowych świata – NYSE, NASDAQ i LSE. Specjalista rynku kontraktów terminowych na surowce, głównie ropy WTI oraz złota. Autor strategii Wide View Strategy (WiViSt), którą doskonalił zgodnie z maksymą „Tnij szybko straty, pozwól zyskom rosnąć”. Zwolennik analizy technicznej. Sukces w inwestycjach zapewnia mu chłodne podejście do analizy wykresów połączone z konsekwencją i żelaznymi zasadami zarządzania kapitałem. W trakcie swej kariery na rynkach finansowych dzielił się swoim doświadczeniem z inwestorami jednego z największych brokerów Forex na świecie. Redaktor telewizji internetowej Comparic24.tv, odpowiedzialny za prowadzenie programów informacyjnych oraz poświęconych tematyce szeroko pojętego tradingu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here