Polski złoty w czwartek po południu jest słabszy od dolara, euro, funta i franka. Warto jednak zauważyć, że przewaga wspomnianych wyżej walut nad złotym jest niewielka. Najsilniejszy wzrost (+0,1%) widoczny był o 17:13 na parze walutowej CHF/PLN. Sprawdź też kursy par walutowych:

  • USD/PLN
  • GBP/PLN
  • EUR/PLN

Kurs dolara do złotego (USD/PLN)

Kurs dolara do złotego w poniedziałek wybił się ponad opór blisko 3,7536. Jak widać na wykresie dziennym USD/PLN poniżej, notowania na zamknięciach dnia utrzymują się w tym tygodniu ponad tym oporem, który teraz działa jako wsparcie. Jeśli dolar powróci do wzrostów z początku tygodnia, możemy spodziewać się testu linii trendu spadkowego biegnącej od tegorocznych maksimów.

Kurs dolara do złotego (USD/PLN) - wykres dzienny - 4 lipca 2019
Kurs dolara do złotego (USD/PLN) – wykres dzienny – 4 lipca 2019

Kurs euro do złotego (EUR/PLN)

Odwrotna sytuacja w tym tygodniu ma miejsce na EUR/PLN, gdzie para wybiła się dołem w poniedziałek. Od tego czasu, euro do złotego pozostaje w zakresie notowań z pierwszego dnia tygodnia. Wybicie poniedziałkowych ekstremów dawałoby wskazówkę, co do dalszego kierunku ruchu. Dominują jednak spadki, a w przypadku ich pogłębienia sprzedający trafią na poziom 4,2352, gdzie wypada dołek z maja 2018 roku.

Kurs euro do złotego (EUR/PLN) - wykres dzienny - 4 lipca 2019
Kurs euro do złotego (EUR/PLN) – wykres dzienny – 4 lipca 2019

Kurs funta do złotego (GBP/PLN)

Na funcie do złotówki panuje dziś niewielka zmienność. Cena w tym tygodniu wróciła pod poziom 4,74 zł i kontynuuje trend spadkowy. Dalsza deprecjacja funta wobec złotego dawałaby szansę na test dołka z lipca 2018 roku przy 4,6913.

Kurs funta do złotego (GBP/PLN) - wykres dzienny - 4 lipca 2019
Kurs funta do złotego (GBP/PLN) – wykres dzienny – 4 lipca 2019

Kurs franka do złotego (CHF/PLN)

Frank szwajcarski odbił w tym tygodniu od linii trendu wzrostowego, która na parze CHF/PLN przebiegała tuż pod poziomem 3,80 zł. Jak widać na poniższym wykresie, cena na zamknięciach kolejnych sesji utrzymuje się ponad wsparciem w postaci linii trendu, co daje szansę na kontynuację zwyżki. Kluczowy opór, do którego mogą kierować się notowania wypada w okolicach 3,85 zł.

Kurs franka do złotego (CHF/PLN) - wykres dzienny - 4 lipca 2019
Kurs franka do złotego (CHF/PLN) – wykres dzienny – 4 lipca 2019

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here