Złoty stabilny na początku tygodnia, traci jedynie do franka szwajcarskiego, CHF/PLN po 4,0980 zł
Złoty zyskuje do głównych walut.

Pierwsza sesja w nowym tygodniu handlowym przebiega w mieszanych nastrojach. Kurs polskiego złotego w ujęciu do funta, euro dolara pozostaje stabilny. Niemniej złotówka traci franka, o południu CHFP/PLN rośnie 0,4%. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych parach walutowych ze złotym (GBP/PLN, EUR/PLN, USD/PLN, CHF/PLN).

  • Polski złoty traci w poniedziałek do franka szwajcarskiego
  • Dolar, euro i funt mieszanie, bez większej zmienności do złotego
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9225 zł 08.06.2020, godzina 18:45
Kurs euro EURPLN 4,4285 zł 08.06.2020, godzina 18:45
Kurs funta GBPPLN 4,9765 zł 08.06.2020, godzina 18:45
Kurs franka CHFPLN 4,0980 zł 08.06.2020, godzina 18:45

Kurs dolara do złotego USD/PLN stabilnie w poniedziałek

Na początku nowego tygodnia dolar próbuje odrabiać ostatnie straty do złotego. Niemniej w poniedziałek wzrosty na USD/PLN wynoszą jedynie 0.05%, czyli kurs w zasadzie pozostaje w rejonach piątkowego zamknięcia.

Patrząc technicznie na wykres H4, w dalszym ciągu obowiązuje tendencja spadkowa. Najbliższe wsparcie, które wciąż nie zostało przetestowane wypada przy współczynniku 78,6% Fibonacciego czyli 3,87 zł, z kolei opór powinna stanowić biegunowość pokonanego wczoraj mierzenia 61,8% – strefa przy 3,97 zł

Wykres USD/PLN
USD/PLN jest notowany płasko do złotego

Kurs EUR/PLN powyżej wsparcia przy 4,39 zł

W poniedziałek po południu złoty jest notowany płasko do euro. Euro zyskiwało o poranku, jednak w kolejnych godzinach wzrosty zostały wymazane i po południu kurs EUR/PLN znajduje się 0,03% pro kreską. Technicznie kluczowym wsparciem pozostaje strefa przy 4,39 zł

Wykres EUR/PLN
Kurs euro do złotego stabilnie w poniedziałek

Kurs franka CHF/PLN rośnie 0,4%

Na parze walutowej CHF/PLN, obserwujemy dziś wzrosty. Wśród głównych walut jedynie frank szwajcarski umacnia się do złotego. Patrząc na sytuację techniczną, CHF/PLN wciąż broni wsparcia przy mierzeniu 61,8%, które jest także potwierdzone przez poziom sekwencji wzrostowej. Niemniej obecny ruch należy traktować jako korektę.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN rośnie w poniedziałek

Jednak dopóki nie dojdzie do wybicia w górę współczynnika 50%, niewykluczona jest dalsza przecena. Można powiedzieć, że kurs utknął pomiędzy dwoma mierzeniami Fibo i aktualnie należy zaczekać na wybicie w jedną ze stron.

Kurs funta do złotego GBP/PLN poniżej okrągłego poziomu 5 zł

Funt brytyjski wyhamował ostatnie spadki w rejonach mierzenia 61,8% ostatniej fali spadkowej. Niemniej patrząc technicznie na wykres H4, kurs ma wyraźny problem z powrotem powyżej okrągłego poziomu 5 zł, który na tę chwilę pozostaje kluczowym oporem. 

Wykres GBP/PLN
Kurs funta ma problem z poziomem 5 zł

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here