Naga MarketsPogorszenie nastrojów na rynkach finansowych, po tym jak przygasła euforia po informacjach nt. szczepionek przeciwko koronawirusowi, będzie dziś wywierać presję na osłabienie złotego.

Euforia spowodowana szczepionką będzie wywierać presję na osłabienie złotego

Rano polska waluta pozostaje stabilny w relacji do euro, szwajcarskiego franka i brytyjskiego funta, jednocześnie lekko zyskując do dolara, w ślad za wzrostem notowań EUR/USD. O godzinie 09:02 kurs EUR/PLN kształtował się na poziomie 4,49 zł, CHF/PLN 4,15 zł, GBP/PLN 5,0175 zł, a USD/PLN 3,7795 zł, cofając się o 0,4 gr wobec wczorajszego zamknięcia.

Te artykuły również Cię zainteresują

Na rynkach światowych euforia po ostatnich doniesieniach nt. szczepionek przeciwko koronawirusowi przygasła, a inwestorzy ponownie z obawami patrzą na pandemię i jej skutki ekonomiczne. W tym przede wszystkim na USA, gdzie wzorem Europy sprzed kilku tygodni, liczba osób zarażonych szybko rośnie, a system ochrony zdrowia ma coraz większe kłopoty. Jako, że dziś nie ma zaplanowanych bardzo ważnych publikacji makroekonomicznych, ten temat do końca dnia będzie odgrywał pierwszoplanową rolę

W dalszym ciągu niewielkie emocje na rynku walutowym budzi perspektywa zawetowania przez Polskę i Węgry unijnego budżetu i funduszu odbudowy. Rynki zakładają, że ostatecznie politycy wypracują kompromis w tej sprawie. Zmiana tego przekonania mocno negatywnie odbiłaby się na notowaniach złotego i forinta. Dlatego ten temat nie zniknie z orbity zainteresowania aż do grudniowego szczytu Unii Europejskiej.

Na możliwość osłabienia złotego w środę wskazuje również analiza techniczna. Po silnych spadkach EUR/PLN, USD/PLN i CHF/PLN w pierwszej połowie listopada, co sprowadziło kursy tych walut w pobliże październikowych dołków, kilkudniowa wzrostowa korekta jest prawdopodobnym scenariuszem. Pierwszym krokiem ku temu było wczorajsze osłabienie złotego.

Marcin KiepasConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here