Naga Marketskurs złotego PLNWróciły obawy związane z konfliktem handlowym, co spowodowało odwrót od ryzykowanych aktywów takich jak polski złoty twierdzi Łukasz Wardyn z CMC Markets w najnowszym odcinku Artystów Rynków, emitowanym 15 listopada 2019 r. W programie prowadzonym przez Jacka Brzeskiego znanego z anteny Polsat News zwrócono uwagę na sytuacje polskiego złotego, który ulega silnej deprecjacji od początku listopada. Serdecznie zapraszamy na kolejny przegląd najważniejszych i najciekawszych wiadomości z świata finansów.


Powrót awersji do ryzyka obciąża polskiego złotego

Październik na rynku walutowym był bardzo udany dla polskiego złotego. Jednak listopad przyniósł kolejną odwilż na notowaniach złotówki, a zwłaszcza w ostatnich dniach. 14 listopada w środku dnia kurs EURPLN wynosił 4,29 zł, CHFPLN 3,95 zł, USDPLN 3,91 zł, a GBPLN 5,02 zł.

Jeszcze tydzień temu mogliśmy mówić o zbliżaniu się polskiego złotego do tych najwyższych (najniższych względem USD, EUR, CHF i GBP) poziomów od ponad półtora roku. W tym momencie mamy do czynienia z całkowitym odwrotem. Wróciły obawy związane z konfliktem handlowym, co spowodowało odwrót od ryzykowanych aktywów takich jak polski złoty. Konflikt handlowy przenosi się także coraz bardziej na rynek europejski, szczególnie przemysł motoryzacyjny, co może rzutować pośrednio na złotówkę – oznajmił Maciej Leściorz.

W ocenie analityka, patrząc lokalnie, czynnik słabnącej gospodarki Polski może wpływać na deprecjację PLN. Od około roku regularnie spada PKB. Słabe wyniki dynamiki wzrostu gospodarczego pokazują, że po raz pierwszy od 2017 roku na poziomie poniżej 4% w skali roku.

To budzi pewne obawy. Nasz główny partner handlowy (Niemcy) ma ogromny problem z nadchodzącą recesją, co również może się negatywnie przełożyć na nasze podwórko – dodał.

A jeśli interesujesz się finansami i biznesem oraz chcesz być na bieżąco z najciekawszymi informacjami z Polski, Europy i Świata, już teraz SUBSKRYBUJ nasz kanał. Będziesz niezwłocznie informowany o nowościach, które pojawiają się w telewizji Comparic24.TV oraz na naszym kanale. Zasubskrybuj kanał Comparic24.TVConotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here