Naga MarketsZłoty silniejszy pod koniec tygodniaOstatnie rozchwianie notowań eurodolara przekłada się na sytuację także na rynku polskiego złotego. Wczoraj rodzima waluta zakończyła sesję na plusie, a indeks BOSSAPLN zwyżkował do rejonu 88,80-89,00 pkt., a dzisiaj rano kontynuuje ruch w górę.

Złoty kontynuuje wzrosty

Wczorajsze dane makro nie przyczyniły się istotnie do ruchów wartości polskiego złotego. Dominował wpływ eurodolara, a notowania PLN poruszały się pod jego dyktando. Dzisiaj zresztą może być podobnie, mimo że w kalendarzu makro dla Polski nie jest pusto. Na 10:00 zaplanowana jest publikacja danych dotyczących sprzedaży detalicznej oraz produkcji budowlano-montażowej za styczeń. Na szerokim rynku dominować będą jednak odczyty PMI za luty i to właśnie one mogą zadecydować o ostatecznym bilansie dzisiejszej sesji i, tym samym, całego tygodnia.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania USD/PLN wczoraj zawróciły w dół na fali osłabienia amerykańskiego dolara na globalnym rynku. W rezultacie, dzisiaj rano kurs tej pary walutowej z powrotem porusza się niewiele powyżej 3,70.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

Z kolei na wykresie EUR/PLN trwa spokojna konsolidacja. Wczoraj notowania tej pary walutowej ustabilizowały się w okolicach 4,4830-4,4870 i dzisiaj nadal poruszają się w tym rejonie.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: bitcoin kurs 2019 | s&p500 | jakie akcje kupić 2020 | kurs bitcoina | mercator medical kurs akcji |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here