Plik banknotów o nominale 100 złotych (PLN) zwniięty gumkąW trakcie wtorkowej sesji kurs funta może reagować na wystąpienie prezesa Banku Anglii, Marka Carneya, natomiast kurs dolara wykazywać większą zmienność ze względu na dane dotyczące zatrudnienia oraz przemówienie szefa Rezerwy Federalnej, Jerome Powella. Złotówka znalazła się w odwrocie do głównych konkurentów na rynku Forex, tracąc do dolara już ponad 20 groszy.


Kurs dolara niemal dotknął 3,84 zł, USD/PLN czeka korekta?

Gdy ostatniego dnia stycznia kurs dolara w stosunku do złotego rysował wielomiesięczne dołki, z pewnością mało kto się spodziewał, że kilkanaście dni później USD/PLN będzie znajdował się o 12 groszy wyżej zyskując w tym okresie ponad 3,5%:

kurs dolara 11 lutego
Kurs dolara do złotówki (USD/PLN) wyraźnie w górę podczas poniedziałkowej sesji. Źródło: Tradingview.com

Notowania dolara podeszły 11 lutego pod 3,84 zł, gdzie przebiegają maksima zeszłoroczne. Po nieprzerwanej serii wzrostów analitycy spodziewają się korekty, wynikającej między innymi z realizacji zysków po zakupach na niekorzyść złotego.

EUR/PLN nadal się rozpędza, kurs euro nie był tak wysoko od listopada

To, że kurs euro ostatecznie wybił trzymiesięczną konsolidację nie powinno już dla nikogo być żadną tajemnicą. W poniedziałek cena podchodziła niemal pod poziom 4,33 zł, który ostatni raz obserwowano w połowie listopada. Europejska waluta nadal ma miejsce do aprecjacji – istotne opory wyznaczają bowiem dopiero maksima sprzed trzech miesięcy:

kurs euro 11 lutego
Kurs euro do złotówki (EUR/PLN) ma miejsce na kontynuację dynamicznych wzrostów. Źródło: Tradingview.com

Rynek walutowy czeka na przemówienia prezesów banków centralnych

We wtorek na zmienność par złotowych wpływać mogą przemówienia dwóch przedstawicieli banków centralnych. O 14:00 głos zabierze Mark Carney reprezentujący Bank Anglii, natomiast o 18:45 Jerome Powell, z Rezerwy Federalnej.

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here