Złoty przestaje błyszczeć, kurs dolara, euro, funta i franka odrabiają straty, EUR/PLN po 4,41 zł
Kursy walut z polskim złotym

Miniony tydzień nie zakończył się najlepiej w wykonaniu polskiego złotego. Nasza krajowa waluta co prawda kontynuowała dobrą passę w poniedziałek, jednak od wtorku widać było całkowitą zmianę sentymentu. Głownie pary walutowe z PLN zaczęły dynamicznie odrabiać wcześniejsze straty, przez co w skali całego tygodnia PLN osłabił się do euro i funta. Niemniej złotówka zdołała zamknąć się na plusie w stosunku do dolara i franka. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty kończy tydzień mieszanie, tracąc do euro i funta, jednocześnie zyskując do dolara i franka
  • Kurs EUR/PLN odbija od kluczowego wsparcia technicznego
  • Formacja odwrócenia na parze walutowej GBP/PLN
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,7458 zł 01.08.2020, godzina 09:30
Kurs euro EURPLN 4,4112 zł 01.08.2020, godzina 09:30
Kurs funta GBPPLN 4,9023 zł 01.08.2020, godzina 09:30
Kurs franka CHFPLN 4,0807 zł 01.08.2020, godzina 09:30

Kurs euro do złotego dociera zatrzymuje spadki na wysokości strefy wsparcia przy 4,40 zł

Kurs euro do złotego rozpoczął tydzień do spadków, niemniej notowania zareagowały w rejonach 4,40 zł, czyli w szerokiej strefie wsparcia, o której pisaliśmy w ostatnich analizach.

Patrząc na interwał tygodniowy, odbicie się w tym miejscu moze doprowadzić do mocniejszego odreagowania. W przypadku takiego scenariusza możliwy będzie ruch w kierunku oporu przy 4,50 zł.

Jeżeli jednak strefa wsparcia przy 4,40 zł, zostałby wybita, scenariusz korekcyjny zostanie zanegowany i mogą nas czekać głębsze spadki.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Kurs dolara USD/PLN kontynuuje spadki po wybiciu 3,79 zł

W minionym tygodniu złoty umocnił się co prawda do dolara amerykańskiego, jednak piątkowa sesja przyniosła odbicie, przez co na interwale W1 widać duży cień dolny.

Niemniej USD/PLN wybił dołem kolejną strefę wsparcia przy 3,79 zł i tak długo jak będzie się znajdował poniżej, scenariuszem bazowym są spadki w kierunku  poziomu 3,69 zł, gdzie wypada mierzenie 61,8% Fibonacciego.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN dynamicznie odbija

W ubiegłym tygodniu złoty radził sobie najgorzej w ujęciu z funtem brytyjskim. Kurs GBP/PLN odrobił niemal w całości przecenę z poprzedniego tygodnia,  na interwale W1 widać pro wzrostową formację przenikania.

Jeżeli sentyment będzie się utrzymywał po weekendzie, niewykluczony jest nawet atak na opór przy okrągłym poziomie 5 zł. Wsparciem pozostaje z kolei strefa przy 4,85 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał W1

Kurs franka CHF/PLN odbija od zakładanego wsparcia

Spoglądając na tygodniowy interwał czasowy, na kursie franka do złotego możemy obserwować niezdecydowanie. W poniedziałek rynek wypełnił zakładany w ostatniej analizie scenariusz, a następnie dynamicznie odbił od strefy wsparcia przy 4,0530 zł

Patrząc na wykres technicznie, dopóki kurs będzie się utrzymywał powyżej strefy zaznaczonej kolorem zielonym, istnieje szansa na wzrosty. Niemniej jej pokonanie, będzie oznaczało również wybicie dołem z kanału wzrostowego, wtedy większa podaż może zalać rynek.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here