Naga MarketsZłoty próbuje odrabiać straty. Kurs USD/PLN tkwi w konsolidacji w rejonie 3,8850Po wyraźnym umocnieniu się amerykańskiego dolara w piątek, wielu inwestorów na światowych rynkach nadal wierzy w siłę dolara – i ten fakt negatywnie odbija się na wycenach wielu innych globalnych walut. Dotyczy to także polskiego złotego, który pozostaje pod presją podaży.

Złoty z próbą umocnienia względem kluczowych walut

Od wczoraj notowania BOSSAPLN co prawda delikatnie odbijają się w górę, jednak póki co nie zniwelowały one nawet połowy piątkowej zniżki, co świadczy o utrzymującym się pozytywnym nastawieniu inwestorów do USD i ich dystansie w stosunku do walut EM (i nie tylko). Notowania BOSSAPLN obecnie poruszają się w okolicach 86,30 pkt.Wiara w dolara jest dobrze odzwierciedlona na wykresie USD/PLN, który w piątek dotarł w okolice 3,89 i od tego czasu porusza się niedaleko. Dzisiaj rano notowania tej pary walutowej tkwią w konsolidacji w rejonie 3,8850. Nieco lepiej dla złotego wygląda sytuacja na wykresie EUR/PLN, gdzie wczoraj osunęliśmy się w dół z okolic piątkowych maksimów, a dzisiaj rano notowania nieznacznie przekraczają 4,56.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

Kalendarz danych makro dla Polski jest pusty praktycznie do czwartku włącznie, co oznacza, że wycena złotego pozostanie ściśle uzależniona od sytuacji na globalnym rynku, zwłaszcza w kontekście nastawienia inwestorów do amerykańskiego dolara. Na razie wypowiedzi członków Fed nadal wskazują na rychły tapering QE oraz rozmowy na temat podwyżek stóp procentowych w USA, a to wspiera dolara, negatywnie przekładając się na wyceny pozostałych globalnych walut.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: gpw akcje | kurs lotos | bitcoin wykres roczny | bitcoin kurs 2020 | analiza dax | notowania wp | biomed lub akcje |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here