Złoty pod presją sprzedających we wtorek, złotówka traci do euro, dolara, funta i franka
Złoty traci we wtorek do głównych walut

Pomimo, że wczorajsza sesja zakończyła się na plusie dla polskiego złotego, tak wtorkowa sesja przynosi wyraźny zwrot akcji. Nasza krajowa waluta osłabiła się dziś w ujęciu do euro, funta, dolara, i franka. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty traci dziś do euro, dolara, funta i franka
  • Złotówka pod presją sprzedających we wtorek
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9470 zł 16.06.2020, godzina 19:00
Kurs euro EURPLN 4,4460 zł 16.06.2020, godzina 19:00
Kurs funta GBPPLN 4,9680 zł 16.06.2020, godzina 19:00
Kurs franka CHFPLN 4,1570 zł 16.06.2020, godzina 19:00

Kurs dolara do złotego USD/PLN ponownie testuje kluczową barierę podażową

Wczoraj złoty zdołał umocnić się do dolara, niemniej we wtorek traci on ponad 1% do amerykańskiej waluty. Patrząc technicznie na wykres USD/PLN, już przed weekendem obserwowaliśmy obronę strefy oporowej przy 3,97 zł, a poziom ten jest ponownie atakowany.

Zgodnie z klasycznymi założeniami analizy technicznej, dopóki rynek nie zdoła wybić wspomnianego oporu przy 3,97 zł górą – obowiązuje tendencja zniżkująca. Aktualnie możliwy jest więc atak na wsparcie przy 3,87 zł. Z kolei wyjście ceny górą, mogłoby doprowadzić do przyspieszenia wzrostów, z perspektywą ruchu w kierunku 4,12 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN ponownie testuje kluczowy opór

Kurs funta GBP/PLN odbija od zakładanego poziomu

We wtorek funt brytyjski zyskuje ponad 1,1% do złotego. Kurs funta brytyjskiego do złotówki dobił od kluczowego poziomu wsparcia, o którym pisaliśmy w poprzednich analizach. Patrząc na wykres D1, istnieje szansa na atak psychologicznej bariery 5 zł.

Patrząc na wykres H4, ponownie notowania odbiły od strefy wsparcia wynikającej z mierzenia 61,8% Fibo. Miejsce to było już testowane wielokrotnie, dlatego trzeba pamiętać, że w przypadku każdego kolejnego testu, może dojść do wybicia i przyspieszenia spadków. Niemniej na razie to kupujący mają przewagę.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN odbija od ważnego wsparcia

Kurs euro do złotego ponad 0,7 proc w górę

Kurs euro do złotego znajduje się we wtorek ponad 0,7% nad kreską. Tym samym para walutowa EUR/PLN ma kolejną szansę na atak górnego ograniczenia układu Overbalance, od którego obijała się w ubiegłym tygodniu.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN zyskuje we wtorek

Przed weekendem EUR/PLN wyhamował spadki na wysokości kluczowej strefy wsparcia, która wypada w rejonach poziomu 4,40 zł, niemniej po dynamicznym odbiciu kupujący odpuścili na wysokości górnego ograniczenia lokalnego układu 1:1.Wsparciem pozostaje więc strefa przy 4,40 zł, z kolei opór znajduje się przy 4,47 zł.

Kurs franka CHF/PLN odrabia wczorajsze straty

Frank szwajcarski rośnie dziś ponad 1,25%. Pomimo, że wczoraj do złoty pokazał siłę, tak dziś widać kompletnie odwrotną sytuację, cały wczorajszy ruch na CHF/PLN został wymazany.

Patrząc technicznie na wykres franka do złotego, kluczowym oporem pozostaje strefa przy 4,1850 zł, wynikająca z biegunowości wcześniej pokonanego układu Overbalance. Dopóki nie dojdzie do wybicia górą, możliwe jest ponowne zejście do strefy wsparcia zaznaczonej kolorem zielonym.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN ponad 1 proc. w górę

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here