Naga Markets

Analitycy Banku Ameryki (BofA) zalecają sprzedaż kursu pary walutowej PLN/HUF – co leży u podstaw rekomendacji? Stratedzy rekomendują sprzedaż pary walutowej PLN/HUF na poziomie 84, z celem wynoszącym 79,8 oraz stop lossem na poziomie 86,5. Okres trzymania pozycji to dwa miesiące, a stopa zwrotu ma wynieść około 0,7% miesięcznie. Na początku tygodnia kurs nieznacznie wzrasta w okolice 82,40.

Perspektywy PLN/HUF według analityków BofA

Podstawą do takiej rekomendacji jest fakt, że fundamenty węgierskiego forinta poprawiają się podczas gdy fundamenty polskiego złotego wykazują mniejsze odbicie. Węgry korzystają na niższych cenach gazu i szacuje się, że mogą zaoszczędzić nawet 2% PKB na rachunku za import energii.Wysokie stopy procentowe również powinny wspierać węgierską walutę. Jednocześnie Polska jest mniej uzależniona od rosyjskiego gazu niż Węgry, co powinno wpłynąć na mniejsze zmniejszenie deficytu obrotów bieżących.

DOŁĄCZ DO SPOŁECZNOŚCI PURPLE TRADING HUB

Wyższe stopy będą wspierać HUF vs PLN. Źródło: Bloomberg, BofA

W raporcie analitycy zwrócili również uwagę na opóźnienia w funduszach UE na odbudowę gospodarczą. Doniesienia sugerują, że te fundusze mogą zostać przyznane raczej później niż dotychczas przewidywano.

W przypadku Polski oczekuje się, że płatności zostaną dokonane po wyborach. Węgry natomiast starają się wypełnić wymagania UE, aby uzyskać dostęp do funduszy. Jednocześnie podatność Węgier na zagrożenia zewnętrzne poprawiła się dzięki niższym cenom gazu.

Eksperci sugerują sprzedaż PLN/HUF ze względu na lepsze perspektywy dla HUF niż dla PLN. Niemniej jednak, wskazują na ryzyko związane z opóźnieniami w funduszach UE, które mogą wpłynąć na węgierską gospodarkę.

Kurs PLNHUF na interwale dziennym, tradingview
Kurs PLNHUF na interwale dziennym, tradingview

Jednocześnie, niepewność na rynkach światowych może wpłynąć na dalsze ryzyko handlowe. Warto pamiętać, że decyzje inwestycyjne powinny być podejmowane na podstawie indywidualnej analizy i oceny ryzyka.

Według prognozy analityków Danske Banku, kurs pary walutowej EUR/PLN będzie wynosił 4,70 w ciągu najbliższego miesiąca, jak również w ciągu trzech miesięcy. Z kolei w horyzoncie sześciu miesięcy prognozowany jest wzrost do 4,80, a po upływie roku kurs ma wynieść aż 4,90.

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.Śledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>
  • Powiązane zagadnienia:
Poprzedni artykułMicroStrategy kupuje 6,5 tys. Bitcoinów (BTC). Michael Saylor spłaca $205 mln pożyczki Silvergate
Następny artykułPortfel inwestycyjny na marzec 2023: Pięć propozycji od Cezarego Grafa
Redaktor Comparic.pl. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Od 2009 roku związany z rynkami finansowymi, bez których, jak podkreśla wielokrotnie, nie wyobraża sobie życia. W latach 2016 - 2018 członek projektu Domu Traderów. Specjalizuje się w geopolityce, która w jego ocenie ma kluczowy wpływ na kształtowanie długoterminowych trendów na rynkach. Wyznaje holistyczne podejście do handlu i liczy się dla niego każda, nawet najmniejsza rynkowa przewaga. Współtwórca analizy stref wolumenowych, nie uznaje subiektywizmu w spekulacji, zagorzały zwolennik odpowiedzialnego zarządzania ryzykiem.