Naga MarketsNotowania polskiego złotego osłabiały się w poniedziałek do euro oraz dolara amerykańskiego po słabszych od oczekiwanych wynikach produkcji przemysłowej za luty). Zdaniem agencji prasowej Reutera utwierdza to jedynie w przekonaniu, że stopy procentowe będą utrzymane na rekorfdow niskich poziomach.

Spadki złotówki są najsilniejszymi wśród gospodarek Europy Środkowo-Wschodniej (CEE), w efekcie czego EUR/PLN testuje grudniowe szczyty w okolicach 4,2200. Od rozrysowania dołków na przestrzeni stycznia i lutego pod 4,13, cena porusza się w stromo nachylonym kanale wzrostowym, dochodząc do istotnej strefy S/R (zaznaczonej na zielono). Potwierdzeniem przejścia trendu wzrostowego w spadkowy (jeżeli chodzi o PLN) będzie jednak dopiero wybicie 50% zniesienia deprecjacji z ostatnich sześciu miesięcy:

EUR/PLN D1

USD/PLN testował natomiast lutowe maksima na 3,4360, które trzeci raz z rzędu pełnią rolę istotnego oporu. Ostatni kontakt z poziomem zepchnął cenę pod 3,40 – czy tym razem będzie podobnie?Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here