Naga MarketsZłoty odrabia straty w piątek, kurs franka i funta mocno w dół, CHF/PLN po 4,1530 zł
Kurs polskiego złotego

Ten tydzień nie był najlepszy dla polskiego złotego. Złotówka osłabiła się do euro, dolara, franka i funta. Co prawda w piątek widać odreagowanie, niemniej w skali całego tygodnia złotówka znalazł się pod kreską. Dziś najmocniejszy ruch widać na CHF/PLN i GBP/PLN, gdzie wynosi on około 0,6%. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty zyskuje pod koniec tygodnia
  • Złotówka umacnia się dziś do dolara, euro, funta i franka
  • Funt brytyjski poniżej bariery 5 zł
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9280 zł 12.06.2020, godzina 18:10
Kurs euro EURPLN 4,4730 zł 12.06.2020, godzina 18:10
Kurs funta GBPPLN 4,9690 zł 12.06.2020, godzina 18:10
Kurs franka CHFPLN 4,1870 zł 12.06.2020, godzina 18:10

Kurs dolara do złotego USD/PLN testuje kluczowy opór

W ostatnich dniach złoty konsolidował w ujęciu do dolara. Patrząc technicznie na wykres USD/PLN, notowania wracają jednak w ostatnich dwóch dniach w okolice kluczowego  oporu wsparcia przy okrągłym 3,97 zł. Jeżeli kurs pozostanie poniżej – obowiązywać będzie sentyment spadkowy. W przeciwnym razie, wybicie góra może doprowadzić do większej zwyżki.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał D1

Kurs funta GBP/PLN wraca poniżej 5 zł

Polski złoty utraci dziś także w ujęciu z funtem brytyjskim. Patrząc na wykres H4, kurs nie utrzymuje się jednak poniżej psychologicznej bariery 5 zł. Tendencja w ostatnim czasie wciąż jest spadkowa, a żeby mówić o większej korekcie, notowania musiałyby wybić górą strefę przy 5,0350 zł. Wsparciem pozostaje z kolei strefa przy mierzeniu 61,8% zaznaczona na zielono.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał H4

Opór o którym mowa (5,0350 zł) wynika z górnego  ograniczenia układu 1:1, który został zaznaczony niebieskim prostokątem. Poziom jest także wzmocniony przez mierzenie 38,2% Fibonacciego ostatniej fali spadkowej.

Kurs euro do złotego odbija od geometrii

Kurs euro do złotego znajduje się dziś pod kreską. Euro traci 0,3% do złotego w piątkowe popołudnie. Sytuacja techniczna wygląda tutaj dość ciekawie, notowania EUR/PLN reagują na wysokości oporu wynikającego z górnego ograniczenia układu 1:1, który jest dodatkowo potwierdzony mierzeniem 38,2% ostatniej fali spadkowej.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał H4

Kurs franka CHF/PLN broni Overbalance od dołu

Sytuacja na CHF/PLN wygląda podobnie do tej na EUR/PLN. Notowania franka szwajcarskiego odbiły w ostatnim czasie od kluczowego poziomu wsparcia przy 4,05 zł. Z kolei aktualnie testowany jest ważny opór, wynikający z wcześniej pokonanego układu Overbalance oraz biegunowości współczynnika 38,2%. W przypadku odbicia, możliwa jest kolejna fala spadkowa. W przeciwnym razie , powrót powyżej, może doprowadzić do większej zwyżki.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał D1


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here