Spadki na GPW. WIG20 odnotowuje spadek z ranaŚroda przynosi korektę notowań złotego, na czym zyskuje euro, dolar i frank szwajcarski. Spadki są jednak płytkie i głównym konkurentom PLN na rynku Forex nadal sporo brakuje do zrzucenia ze swoich barków presji spadkowej. Z równania wyłamuje się jedynie kurs funta, który ucierpiał po głosowaniu Izby Gmin w sprawie Brexitu – ten już na pewno nie będzie miał miejsca 31 października. Sprawdź ile będą kosztowały główne waluty w połowie tygodnia!

  • Złoty w godzinach przedpołudniowych koryguje do euro, dolara i franka
  • Notowania EURPLN, CHFPLN i USDPLN odbijają od lokalnych wsparć na kilkumiesięcznych minimach, presja podażowa jednak nadal przeważa
  • W opozycji stoi jedynie kurs funta, który we wtorek silniej tracił po głosowaniu w sprawie Brexitu
  • Polski złoty nadal ma szansę na kontynuację umocnienia, zdaniem analityków zbliża się jednak moment realizacji zysków i sprzedaży PLN przez inwestorów

W środę, 23 października 2019 roku, o godzinie 11:00, kursy walut kształtowały się następująco:

Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,2783 zł Euro
USDPLN 3,8461 zł dolar
GBPPLN 4,9425 zł funt
CHFPLN 3,8888 zł frank

Dolar odbija od październikowych dołków. Kurs USDPLN powraca nad 3,84 zł

Po teście kilkumiesięcznych minimów i chwilowym spadku pod poziom 3,83 zł, dolara odbija od lokalnego wsparcia i w środę zyskuje 0,19%, powracając nad ważny poziom 3,84 zł. Korekta pokrywa się z umocnieniem kursu USD na rynkach zagranicznych (indeks waluty odbija drugi dzień z rzędu).

Notowania USDPLN od początku października traciły kilkanaście groszy i jeżeli korekta wzrostowa ma nabrać tempa, to musiałaby powrócić co najmniej nad 3,90 zł, gdzie przebiegają dołki wrześniowe. Natomiast wybicie lokalnego wsparcia otworzy drogę do dalszej deprecjacji, w kierunku 3,78 zł, gdzie wypadają minima z drugiej połowy lipca.

Notowania USDPLN na wykresie dziennym
Notowania USDPLN na wykresie dziennym

Kurs euro zatrzymał się na 4,27 zł. EURPLN zyskuje 0,15% w środę

Zatrzymanie wzrostów złotego widoczne jest również na EURPLN. Chociaż kurs euro we wtorek chwilowo spadał pod 4,27 zł, to ważne wsparcie zostało utrzymane i w środę zapewnia korektę wzrostową o 0,15%. Nie zmienia to oczywiście faktu, że eurozłoty znajduje się w połowie drogi w kierunku 4,24 zł, gdzie znajdują się lipcowe dołki i ich test jest nadal możliwy. Scenariusz zostanie zniesiony dopiero gdy euro powróci nad dołki z września, rysowane tuż pod 4,32 zł.

kurs euro EURPLN 23.10.2019
Notowania EURPLN na wykresie dziennym

Funt tracił najsilniej od 15 dni. Kurs GBPPLN traci przez głosowanie ws. Brexitu

Brexit 31 października na pewno nie będzie miał miejsca – zdecydował brytyjski parlament we wtorkowy wieczór. W efekcie kurs funta tracił we wtorek najsilniej od 15 dni (w stosunku do złotego) i w środę testował poziomy poniżej 4,94 zł. Ostatecznie poziom zapewnia jednak notowaniom GBPPLN lokalne wsparcie i zdaniem analityków w średnim terminie szterling powinien utrzymywać się w okolicach obecnych szczytów.

Notowania GBPPLN na wykresie dziennym
Notowania GBPPLN na wykresie dziennym

Kurs franka również dobija. CHFPLN korzysta ze wsparcia na 3,88 zł

Podobnie jak euro i dolar, kurs franka również korzysta z lokalnego wsparcia i odbija w środę o 0,22% od poziomu 3,88 zł. Notowania CHFPLN korzystają ze wsparcia już od zeszłego tygodnia, zmniejszając swoją zmienność po dynamicznych spadkach z pierwszej części października. Należy pamiętać, że tak jak w przypadku EURPLN i USDPLN presja spadkowa nadal się utrzymuje i dopiero wybicie minimó· wrześniowych na 3,94 zł odwróci scenariusze spadkowe.

CHFPLNDaily 23.10.2019
Notowania CHFPLN na wykresie dziennym

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here