Złotówka i dwa złotePo bardzo dobrej końcówce minionego tygodnia – której „sponsorem” była premia za ryzyko po wyroku TSUE – polski złoty w poniedziałek oddaje część zysków. W efekcie kurs dolara i kurs franka odbijają o 0,4%, a kurs euro o 0,3%. Na początku nowego tygodnia, 7 października 2019 roku, po godzinie 11:30 główne kursy walut kształtowały się następująco: euro 4,3310 zł, dolar 3,9473 zł, funt 4,8569 zł i frank szwajcarski 3,9710 zł.

  • Polski złoty umacniał się w minionym tygodniu do euro najsilniej od niemal dwóch lat
  • W poniedziałek PLN Oddaje część pola na rzecz euro, dolara i franka
  • Funt również zyskuje, jednak aprecjacja w jego przypadku jest najskromniejsza
  • Powodem wzrostów PLN była wypłata premii za ryzyko po wyroku TSUE i ponowne szukanie równowagi przez rynek po zdyskontowaniu wyroku. W tym momencie na sile złotego zaważyć mogą czynniki zewnętrzne
Para walutowa Kurs Nazwa
EURPLN 4,3310 euro
USDPLN 3,9473 dolar
GBPPLN 4,8569 funt
CHFPLN 3,9710 frank

Kurs dolara powraca pod 3,95 zł. USDPLN odbija 0,4% w poniedziałek

Po spadkach z minionego tygodnia, kurs dolara odrabia do polskiego złotego i w poniedziałek powraca nad średnią ruchomą 50 EMA, testuje poziom 3,95 zł i zyskuje ponad 0,4%. Dolar ogólnie odrabia straty na międzynarodowych rynkach i nie omija to również złotego, który koryguje po bardzo dobrej passie z zeszłego tygodnia będącej realizacją premii za ryzyko po wyroku TSUE dotyczącej polskich kredytów udzielanych w obcej walucie.

kurs dolara USDPLN 7 października 2019
Kurs dolara odrabia część strat w poniedziałek. USDPLN D1

Euro odbija o 0,3% w poniedziałek. EURPLN w górę po zejściu poniżej 4,32 zł

Pod koniec minionego tygodnia notowania EURPLN testowały strefę wsparcia na wysokości wrześniowych minimów tuż poniżej 4,32 zł. W poniedziałek dynamiczniej odbijają od ważnego poziomu i zyskują w godzinach przedpołudniowych ponad 0,3%, wracając nad 4,33 zł. Przed parą walutową jednak lokalny opór w okolicach 4,34 zł, więc dynamiczniejsze odbicie może się okazać trudniejsze. Kurs euro zdaniem analityków może w tym momencie chwilowo konsolidować.

kurs euro EURPLN 7 października 2019
Kurs euro również odbija w nowym tygodniu. EURPLN D1

Kurs franka idzie w ślady dolara i euro. CHFPLN w górę o 0,4%, testuje 3,97 zł

Pary walutowe ze złotym na przestrzeni ostatnich sesji zachowują się niemal lustrzanie. Kurs franka po dynamicznych spadkach również na początku nowego tygodnia odbija, jest jednak blokowany przez 50 EMA oraz opór na wysokości 3,98 zł. Kupujący na CHFPLN rozrysowali wsparcie w okolicach 3,95 zł i te razem z poziomem 3,94 zł pełni w tym momencie bazę zakupową. Jej ewentualne wybicie oznaczałoby silniejszą korektę spadkową, co najmniej w okolice 3,88 zł.

kurs franka CHFPLN 7 października 2019
Kurs franka odbija w poniedziałek. CHFPLN D1

Kurs funta w górę, jednak skromniej. GBPPLN +0,1% na start sesji poniedziałkowej

Piątkowy test najniższych poziomów od pierwszej części września wywołał reakcję korekcyjną GBPPLN i para walutowa również zyskuje w poniedziałek, jednak zdecydowanie mniej niż opisywane powyżej. Kurs funta umacnia się o 0,1% i jest blokowany przez 50 EMA oraz okolice 4,86 zł.

W związku z niepewnością dotyczącą Brexitu i zbliżaniem się jego finalnej daty spadki GBPPLN powinny być kontynuowane – najpierw w stronę 4,78 zł (minima z września), a następnie aż do 4,64 zł (dołki z połowy sierpnia).

kurs funta GBPPLN 7 października 2019
Kurs funta koryguje, ale najpewniej chwilowo. GBPPLN D1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here