Naga MarketsZłoty odbija w ślad za poprawą nastrojów na szerokim rynku, EBC w kalendarzuCzwartkowy, poranny handel an rynku FX przynosi dalsze odbicie walut „ryzykownych” w ślad za poprawą nastrojów na na szerokim rynku. Eurodolar testuje 1,18 USD. Złoty kwotowany jest następująco: 4,5722 PLN za euro, 3,8759 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,2242 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3152 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,55% w przypadku obligacji 10-letnich.

Złoty umacnia się, na rynkach zwyżkują wyceny ryzykownych aktywów

Ostatnie godziny obrotu na globalnych rynkach przyniosły dalsze zwyżki wycen bardziej ryzykownych aktywów – trwa korekta wzrostowa niedawnej dynamicznej przeceny. W przypadku indeksów sugeruje to docelowe przejście w zakres szerszej konsolidacji na wykresach. W przypadku FX eurodolar pozostaje ~1,18 USD przy czym warto wspomnieć o dużej liczbie pozycji długich na dolara (wedle danych CFTC). Sama skala odbicia głównej pary walutowej (najważniejszej dla innych cross’ów) pozostaje więc ograniczona. PLN w środowisku tym prezentuje się dość dobrze, zyskując ok. 3 gr wobec euro.Udało się nawet zanotować lekkie odbicie na tle koszyka CEE (m.in. PLN/CZK), jednak czynniki specyficzne, podażowe dla PLN pozostają aktualne. Sprzedaż detaliczna za czerwiec wyniosła 13% r/r (wobec szacunków 11%), co pozycjonuje nas ponownie przy mocnych wskazaniach konsumpcyjnych (wyższych niż przed pandemią). Trwają spekulacje dot. czwartej fali i tego czy wiązać będzie się z obostrzeniami sanitarnymi.

Notowania EURPLN
Notowania EURPLN

W trakcie czwartkowej sesji brak jest istotniejszych wskazań makro z rynku krajowego. GUS poda dane dot. koniunktury a NBP podaż pieniądza za czerwiec. W zakresie szerokiego kalendarza makro mamy dziś posiedzenie EBC i decyzję dot. stóp. Konferencja odbędzie się ok. 14:30.

Z rynkowego punktu widzenia PLN odbija w ślad za poprawą nastrojów na szerokim rynku. Warto dziś obserwować zachowanie EUR pod EBC (spodziewane potrzymanie dalszego wsparcia), co może rzutować na zachowanie walut EM.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomedlub | notowanie jsw | biomed lublin cena akcji | jsw notowania | kurs korony islandzkiej | giełda prognozy | kurs mercator |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here