Naga MarketsZłoty odbija, kurs EUR/PLN cofa się z okolic 4,60Środowy, poranny handel na rynku FX przynosi lekkie uspokojenie nastrojów po ostatnim podbiciu zmienności. Eurodolar oscyluje blisko 1,1870 USD, podczas gdy EUR/PLN cofa się z okolic 4,60 PLN. Polska waluta kwotowana jest następująco: 4,5699 PLN za euro, 3,8500 PLN wobec dolara amerykańskiego, 4,1346 PLN względem franka szwajcarskiego oraz 5,3275 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 1,542% w przypadku obligacji 10-letnich.

Złoty umacnia się względem euro i dolara

Ostatnie godziny handlu na rynkach były niezwykle ciekawe. Trwała korekta umocnienia dolara oraz wydarzeń na rynku długu. Popyt dynamicznie zareagował również na walutach EM czy amerykańskich giełdach, gdzie Nasdaq rósł nawet 4%, a blisko 20% podbicia zanotowały walory Tesli. Ruchy te oczywiście należy traktować jako korekcyjne, niemniej potwierdza to, iż założenie co do ostatnich ruchów na rentownościach i inflacji jest nie jednolite dla rynku. Duża część inwestorów obstawia iż jest zbyt wcześnie aby pozycjonować się pod zacieśnianie polityki EBC/FED. Lokalnie obserwujemy cofnięcie się kwotowań EUR/PLN czy USD/PLN po wzrostach. Również tutaj jest to na razie ruch korekcyjny, a nie sygnał powrotu do ok. 4,50 za euro.

Te artykuły również Cię zainteresują
Notowania BOSSAPLN

W trakcie dzisiejszej sesji brak jest kluczowych wskazań makro z rynku krajowego. BGK przeprowadzi aukcję obligacji. Na szerokim rynku warto bliżej przyjrzeć się wskazaniu inflacji z USA po ostatnich wydarzeniach związanych z rentownościami amerykańskiego długu.

Z rynkowego punktu widzenia koszyk BOSSA PLN oscyluje blisko 86 pkt. po spadku z 88,5 pkt. Istotniejsza strefa wsparcia to ~85 pkt.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: analiza btc | wartosc zlotowki | wykres btc | ropa notowania | kurs zloty |Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here