Naga MarketsZłoty nieco mocniejszy, ale czekanie na RPP ograniczy zmiennośćZapowiada się spokojny dzień na krajowym rynku walutowym. Oczekiwanie na wyniki dzisiejszego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej (RPP) powinno stabilizować notowania złotego. Szczególnie, że nie tylko na to inwestorzy czekają.

Środowy poranek przynosi niewielkie umocnienie złotego. O godzinie 09:33 kurs EUR/PLN kształtował się na poziomie 4,4570 zł, co oznacza osunięcie o 0,6 gr w relacji do wczorajszego zamknięcia. W tym samym czasie para USD/PLN testowała poziom 3,6590 zł (-0,7 gr), a CHF/PLN 4,08 zł (-0,8 gr).

Te artykuły również Cię zainteresują
Kolejne godziny handlu powinny upłynąć pod znakiem ograniczonych wahań złotego. Stabilizująco na jego notowania będzie wpływać przede wszystkim wyczekiwanie na wyniki posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej. Te rynek pozna po południu. Wprawdzie Rada nie zmieni stóp procentowych, pozostawiając główną z nich na rekordowo niskim poziomie 0,1 proc., ani też nie skoryguje prowadzonej polityki monetarnej, ale w komunikacie Rady inwestorzy będą szukali wszelkich sygnałów mogących zapowiadać przyszłe zaostrzenie tejże polityki. I dopiero to mogłoby dziś nieco tchnąć życia w rynek walutowy. Aczkolwiek wydaje się, że kwestia polityki monetarnej mocniej złotym ruszy dopiero w piątek. Wtedy zaplanowana jest wideokonferencja prezesa NBP Adama Glapińskiego, co będzie stanowiło bezpośrednie już odniesienie do przyszłych decyzji RPP.

Nie tylko czekanie na RPP może dziś ograniczać zmienność na złotym. Inwestorzy mogą powstrzymywać się przed podejmowaniem decyzji również przed czwartkowym posiedzeniem Europejskiego Banku Centralnego oraz publikacją majowych danych o inflacji konsumenckiej w USA. Będą to dwa główne wydarzenia tygodnia na globalnym rynku walutowym.

Sytuacja na rynku złotego nie pozostawia wątpliwości co do głównego trendu. To trend aprecjacyjny, napędzany oczekiwanym silnym  przyspieszeniem wzrostu gospodarczego w Polsce w latach 2021 i 2022, a także przyspieszającą inflacją i rosnącymi oczekiwaniami na
przyszłe podwyżki stóp procentowych przez RPP. Stąd też w perspektywie kolejnych miesięcy należy oczekiwać dalszego umocnienia złotego i spadku EUR/PLN do minimum 4,37 zł, a USD/PLN do 3,57 zł.

Marcin Kiepas

analityk Tickmill

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: dax30 wykres | akcje biomedlub | akcje mercator | zloty kurs | maxitrade login | dolar kurs online | kurs krypto |zło


Conotoxia

invest

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here