Naga Markets

kurs złotego PLNPolski złoty traci we wtorek niemal 3% względem dolara amerykańskiego, co spowodowało, że para walutowa USD/PLN znalazła się na poziomie 4,65 zł, najwyższym od 2000 roku. Akcje środkowo-europejskie podążają we wtorek w dół za głównymi indeksami w regionie, napędzane rosnącymi obawami o recesję. Oczekuje się, że polscy i rumuńscy bankierzy centralni podniosą w tym tygodniu swoje referencyjne stopy procentowe, a mimo to ich waluty silnie tracą na wartości.

  • Pomimo nadchodzącej podwyżki stóp w Polsce, złoty pozostanie pod presją sprzedających w najbliższym czasie
  • Złoty jest jak dotąd w tym roku jedną ze słabszych walut w Europie Środkowej, tracąc ponad 4% w stosunku do euro i ponad 15% względem dolara
  • Presja na spadki PLNa utrzymywana jest przez gwałtownie rosnącą inflację i ujemne realne stopy procentowe
  • Partnerem artykułu jest Purple Trading. Poznaj aktualny stan rynku towarowego na darmowym webinarze 13 lipca
  • Więcej podobnych i ciekawych artykułów znajdziesz na stronie głównej Comparic.pl

Kurs złotego (PLN): NBP podniesie w czwartek stopy o 75 pkt bazowych

Polski złoty traci również względem euro doprowadzając do wzrostu kursu EUR/PLN w rejon 4,77 zł, najwyższego poziomu od marca tego roku. Wiele wskazuje na to, iż pomimo nadchodzącej podwyżki stóp w Polsce, złoty pozostanie pod presją sprzedających w najbliższym czasie.Umocnienie dolara wywiera presję na złotego, podczas gdy niektórzy gracze rynkowi mogą próbować zmusić bank centralny do podniesienia w czwartek stopy procentowej o 75 punktów bazowych – napisała Luiza Ilie, analityk Yahoo Finance.

POZNAJ AKTUALNY STAN RYNKU TOWAROWEGO
DOŁĄCZ DO DARMOWEGO WEBINARU 13 LIPCA

Złoty jest jak dotąd w tym roku jedną ze słabszych walut w Europie Środkowej, tracąc ponad 4% w stosunku do euro i ponad 15% względem dolara. Presja na spadki PLNa utrzymywana jest przez gwałtownie rosnącą inflację i ujemne realne stopy procentowe.

Oczekuje się, że w Polsce decydenci polityczni podniosą w czwartek główną stopę procentową o 75 punktów bazowych do 6,75%.

Złoty pozostaje pod umiarkowaną presją otoczenia zewnętrznego. Oczekiwanie na wynik czwartkowego posiedzenia Rady Polityki Pieniężnej oraz piątkowa konferencja prezesa Narodowego Banku Polskiego powinna zapobiec dalszemu osłabieniu złotego. Zgodna z konsensusem podwyżka stóp o 75 pb byłaby relatywnie neutralna dla wyceny PLNa – napisano w notatce Bank Millennium.

Kurs USDPLN, EURPLN, GBPPLN i CHFPLN na interwale dziennym, tradingview
Kurs USDPLN, EURPLN, GBPPLN i CHFPLN na interwale dziennym, tradingview

Dlaczego Purple Trading? – Jesteśmy Purple Trading, brokerem założonym przez grupę czeskich i słowackich pasjonatów tradingu. Naszym celem jest zapewnienie Ci uczciwych warunków handlowych, najnowocześniejszych technologii, a przede wszystkim bycie dla Ciebie równorzędnym partnerem. Wierzymy, że jest to właściwa droga do osiągnięcia sukcesu na rynkach finansowych – komentuje David Varga, współzałożyciel i CEO Purple Trading.

NEDŚledź nas w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas >>ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here