Naga MarketsPolskie monety tworzące stosPoranny, środowy handel na rynku FX przynosi podtrzymanie podaży wokół PLN. Złoty kwotowany jest następująco: 4,2828 PLN za euro, 3,8897 PLN wobec dolara amerykańskiego, 3,9244 PLN względem szwajcarskiego franka oraz 4,9954 PLN w relacji do funta szterlinga. Rentowności polskiego długu wynoszą 2,136% w przypadku obligacji 10-letnich.
Ostatnie godziny obrotu na rynku walutowym nie przyniosły istotniejszych zmian wokół eurodolara – wystąpienie Trumpa w NY Economic Club nie przyniosło nowych informacji z zakresu trwających negocjacji handlowych. Prezydent USA potwierdził, iż planuje nałożenie nowych sankcji i ceł na Chiny w przypadku braku porozumienia. Ciągle czekamy na decyzję administracji Trumpa dot. ceł na samochody z UE – rynkowe spekulacje zakładają opóźnienie obostrzeń o 6 miesięcy. Z punktu widzenia PLN brak było nowych impulsów zewnętrznych. Złoty kontynuuje ruch spadkowy, wsparty dodatkowo słabszymi perspektywami makro. NBP oczekuje stopniowego obniżenia dynamiki wzrostu w kolejnych kwartałach. Z punktu widzenia inflacji NBP oczekuje docelowej stabilizacji przy 2,5% (po lekkim wzroście na początku 2020r. z uwagi na ceny energii). Projekcja NBP wpisuje się w dużej mierze w rynkowe oczekiwania i prognozy i w nikłym stopniu rzutuje na perspektywy zmiany stóp przez RPP.
W trakcie dzisiejszej sesji poznamy dane dot. bilansu płatniczego za wrzesień. Rynek spodziewa się deficytu na poziomie -220 mln EUR (rach bieżący). Na szerokim rynku warto zwrócić uwagę na wskazania inflacji na Węgrzech, UK oraz USA.
Z rynkowego punktu widzenia EUR/PLN formuje wyraźny sygnał korekty wzrostowej, o której pisałem w poprzednich komentarzach. Presja podażowa widoczna jest na większości zestawień związanych z PLN. Koszyk BOSSA PLN spada poniżej 89,66 pkt. Najbliższy opór na EUR/PLN to okolice 4,30 PLN.


tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here