Naga MarketsZłoty nadal słaby, USD/PLN porusza się przy lokalnych maksimach z poprzedniego miesiącaSiła amerykańskiego dolara na globalnym rynku daje się we znaki także w Polsce – notowania polskiego złotego uginają się pod presją silnego USD, podobnie zresztą jak notowania wielu innych walut na świecie. Indeks BOSSAPLN osunął się wczoraj w dół do okolic 86 pkt. i dzisiaj rano porusza się tuż poniżej tej bariery. Te okolice są technicznym wsparciem dla notowań indeksu, zatrzymały one bowiem spadki już dwukrotnie w lipcu tego roku.

Złoty traci względem dolara i euro

Do pewnej psychologicznej bariery dotarły również notowania USD/PLN, które poruszają się w okolicach 3,90, czyli przy lokalnych maksimach z poprzedniego miesiąca. Jeśli ten opór zostanie przełamany, to możemy spodziewać się ataku na okolice maksimów z końcówki marca br., kiedy to notowania USD/PLN dotarły do rejonu 3,96-3,98.Tymczasem notowania EUR/PLN rosną do okolic 4,58, czyli także poruszają się coraz bliżej maksimów z lipca, kiedy to oscylowały one w rejonie 4,59-4,60.

Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania USDPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne
Notowania EURPLN – dane dzienne

Dzisiaj kalendarz danych makro dla Polski jest pusty, więc inwestorzy pozostaną skupieni na informacjach z rynków zagranicznych, które dzisiaj będą kręcić się wokół inflacji. O ile poranne odczyty inflacji w Niemczech były zgodne z oczekiwaniami, to więcej emocji wzbudzają odczyty ze Stanów Zjednoczonych, które pojawią się o 14.30 polskiego czasu.

Autor poleca również:

Zobacz inne, najczęściej szukane dzisiaj frazy: biomed notowania | pzu akcje prognozy | kurs euro wykres | notowania tauron | oncoarendi akcje wykres | akcje cdprojekt | średni kurs funta nbp |Jesteśmy w Google News. Szukaj to co ważne i bądź na bieżąco z rynkiem! Obserwuj nas

Conotoxia

Obejrzyj również w Comparic24.tv:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here