Naga MarketsNa rynkach utrzymuje się pozytywny klimat inwestycyjny w czym pomocne były publikacje z chińskiej gospodarki. Dynamika PKB wyniosła w I kwartale 2019 roku 6,4% w skali i była wyższa niż konsensus rynkowy na poziomie 6,3% r/r. Powyżej oczekiwań rynkowych ukształtowała się także w marcu produkcja przemysłowa, która wzrosła o 8,5% r/r wobec prognozowanych 5,9% r/r oraz sprzedaż detaliczna, która zwiększyła się o 8,7% r/r wobec oczekiwanego wzrostu o 8,4% r/r.  Powyższe dane poprawiają perspektywy dla koniunktury Państwa Środka i przyczyniają się do podtrzymania apetytu na bardziej ryzykowne aktywa.

Nieco więcej na temat stanu amerykańskiej gospodarki dowiemy się z Beżowej Księgi Fed, która zostanie opublikowana dziś wieczorem. Jak dotąd jednak bardziej gołębi zwrot w polityce pieniężnej Fed ciąży notowaniom waluty amerykańskiej. Indeks dolara powrócił w okolice 50-okresowej średniej EMA w skali D1 i ponownie pojawiła się szansa na niższe poziomy cenowe na tym instrumencie. Euro w oczekiwaniu na finalne dane o inflacji w strefie euro pozostaje mocniejsze. W centrum zainteresowania będzie znajdował się także dolar kanadyjski, gdzie dane inflacyjne z tamtejszej gospodarki będą także monitorowane pod kątem przyszłych posunięć Banku Kanady, który oczekuje, że dynamika cen będzie utrzymywała się poniżej 2,0% przez większość 2019 roku. Aktualnie na USD/CAD obserwujemy silniejszy ruch spadkowy w okolice ostatnich lokalnych dołków. Z kolei temat Brexitu chwilowo został zamieciony pod dywan, co sprzyja mniejszej zmienności na parze GBP/USD, która praktycznie nie zareagowała na dzisiejsze dane inflacyjne. Inflacja CPI ustabilizowała się w marcu na poziomie 1,9% r/r, a wskaźnik inflacji bazowej CPI odpowiednio na 1,8% pomimo oczekiwanego wzrostu, co w obliczu niepewności związanej z Brexitem sprzyja utrzymaniu statusu quo w polityce monetarnej przez Bank Anglii.

Te artykuły również Cię zainteresują
Na rynku krajowym utrzymuje się siła złotego względem GBP, USD czy CHF. Opublikowane dziś dane przez GUS wskazywały na niewielkie przyspieszenie tempa wzrostu zatrudnienia w sektorze przedsiębiorstw do 3,0% w skali roku z 2,9% r/r oraz silniejsze niż oczekiwano wyhamowanie dynamiki wynagrodzeń do 5,7% r/r. W kwietniu pogorszyły się także względem poprzedniego miesiąca nastroje konsumentów, co jednak nie zmienia dotychczasowej oceny sytuacji gospodarczej w Polsce. Wczorajsze dane o inflacji bazowej CPI, która przyśpieszyła do 1,4% w skali roku, nie są również w stanie zmienić nastawienia członków RPP.

USD/PLN

USD/PLN utrzymuje się poniżej dolnego ograniczenia chmury ichimoku oraz linii tenkan i kijun, co sprzyja pogłębieniu spadków. Dodatkowo stronie podażowej pomaga fakt, że zarówno 50- i 100-okresowa średnia EMA w skali D1 zaczynają być skierowane ku dołowi. W przypadku utrzymania słabości dolara kurs będzie kierował się w okolice wsparcia w postaci 200-okresowej średniej EMA w skali D1 zbiegającej się z linią trendu w rejonie 3,7600. Najbliższy opór stanowią okolice 3,7900.

USD/CAD

USD/CAD powrócił w okolice 100-okresowej średniej EMA w skali dziennej i dolnego ramienia trójkąta. W przypadku wyłamania dołem para otworzy sobie drogę do pogłębienia spadków w okolice 1,3230/40, gdzie przebiega linia poprowadzona po ostatnich minimach oraz 200-okresowa średnia EMA w skali D1. Silnym oporem pozostają maksima lokalne przebiegające w rejonie 1,3450/65, nieco powyżej geometrycznego poziomu wynikającego z 61,8% zniesienia Fibo całości impulsu spadkowego z okolic 1,3664.
Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here