Złoty na plusie na początku tygodnia, dolar, euro, funt i frank tracą, USD/PLN po 3,9650 zł
Kurs funta 1 proc. w dół

Pierwsza sesja w tym tygodniu handlowym przebiega całkiem nieźle dla polskiego złotego. Dziś nasza waluta umacnia się do euro, dolara, funta i franka. Złotówka zyskuje dokładnie 1 proc. do brytyjskiej waluty, a wzrosty w ujęciu z frankiem wynoszą ponad 0,5%. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty zyskuje w poniedziałek do euro, dolara, funta, i franka
  • Złotówka umacnia się 1 procent do funta brytyjskiego 
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9660 zł 29.06.2020, godzina 17:30
Kurs euro EURPLN 4,4590 zł 29.06.2020, godzina 17:30
Kurs funta GBPPLN 4,8650 zł 29.06.2020, godzina 17:30
Kurs franka CHFPLN 4,1750 zł 29.06.2020, godzina 17:30

Kurs funta GBP/PLN pod presją sprzedających

W poniedziałek wśród głównych walut w ujęciu z polskim złotym, największą zmienność obserwujemy na kursie funta. Złoty znajduje się dziś 1 procent na plusie w ujęciu do brytyjskiej waluty.

Tym samym para walutowa GBP/PLN kontynuuje wędrówkę na niższe poziomy, zgodnie z średnioterminowym trendem, który pozostaje spadkowy. Aktualnie kluczowym oporem jest strefa przy 4,91 zł, z kolei najbliższe wsparcie wypada przy zniesieniu 78,6% Fibonacciego – okolice 4,84 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN ostro w dół w poniedziałek

Kurs dolara w strefie oporu przy 3,97 zł

Również dolar amerykański znajduje się dziś pod kreską. Pod koniec ubiegłego tygodnia para walutowa USD/PLN wkroczyła w strefę oporową przy 3,97 zł,a dziś sprzedający próbują przejąc kontrolę na wykresie. Obszar zaznaczony kolorem zielonym pozostaje kluczowy. Jeżeli nie dojdzie do jego wybicia, wciąż istnieje szansa na dalsze spadki. Z kolei w przypadku jego zanegowania, ruch wzrostowy może się przedłużyć nawet w kierunku 4,12 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN zostaje w strefie oporowej

Patrząc na wykres pod kątem analizy technicznej, utrzymywanie się ceny poniżej wspomnianego oporu przy 3,97 zł oznacza, że w średnim terminie obowiązuje tendencja zniżkująca. Jeżeli kupujący nie zdołają wybić się powyżej, cały czas możliwy jest atak na wsparcie przy 3,87 zł. Ewentualne wyjście ceny górą, mogłoby doprowadzić do przyspieszenia wzrostów, z perspektywą ruchu w kierunku 4,12 zł.

Kurs euro do złotego kolejny raz odbija od geometrii

Kurs euro do złotego znajduje się dziś nieznacznie pod kreską. Notowania EUR/PLN po raz kolejny odbijają od kluczowego oporu, który wynika z górnego ograniczenia lokalnego układu 1:1 przy 4,47 zł. Jeżeli poziom nie zostanie wybity, możliwe jest zejście nawet do wsparcia przy 4,39 zł. Z drugiej strony, pokonanie poziomu otworzy drogę do 4,51 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN traci na początku tygodnia

Kurs franka CHF/PLN wraca poniżej oporu

Frank szwajcarski traci dziś ponad 0,5% do złotego. Para walutowa wybiła się pod koniec tygodnia powyżej oporu przy 4,1850 zł, jednak po weekendzie nie widać kontynuacji ruchu. Kurs wraca poniżej strefy, co może przemawiać za spadkami. Dopóki notowania utrzymują się poniżej, istnieje szansa dla strony podażowej. Z drugiej strony, jeśli notowania wróciłyby powyżej, istnieje szansa na dalszą zwyżkę w kierunku poziomu 4,2400.

Wykres CHF/PLN
Kurs franka pod kreską po weekendzie

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here