Naga MarketsZłoty na fali spadkowej. Kurs euro i kurs dolara wyraźnie w górę do PLN w tym tygodniuW ostatnich dniach wartość polskiego złotego obniża się systematycznie i coraz bardziej dynamicznie. Notowania indeksu BOSSAPLN dzisiaj kontynuują przecenę, obecnie oscylując w okolicach 89,40 pkt. To najniższy poziom tego agregatu od połowy października tego roku.

Notowania BOSSAPLN - dane dzienne
Notowania BOSSAPLN – dane dzienne

W tym tygodniu kalendarz danych makro dla Polski zawiera kilka pozycji, głównie w drugiej połowie tygodnia. Niemniej, mają one ograniczony wpływ na notowania polskiej waluty – wczorajsze dane dotyczące bilansu płatniczego niewiele zmieniły. Dzisiaj na godzinę 10:00 zaplanowany jest jednak ważny, wstępny odczyt PKB za III kw. br., który może przynajmniej częściowo wpłynąć na wartość rodzimej waluty.

Tymczasem generalnie o sytuacji polskiego złotego będą w dużej mierze decydować nastroje na globalnym rynku. Tam zaś kluczową informacją bieżącego tygodnia jest rozczarowujący brak konsensusu handlowego na linii USA-Chiny, a wręcz wzrost napięć pomiędzy tymi krajami. To sprawia, że inwestorzy na nowo zaczynają obawiać się ryzyka, a wzmożona awersja do niego szkodzi notowaniom rodzimej waluty.

Notowania USD/PLN - dane dzienne
Notowania USD/PLN – dane dzienne

Szczególnie dobrze w ostatnich tygodniach radzą sobie notowania amerykańskiego dolara, którym wczoraj dodatkowo pomógł jastrzębi ton Jerome Powella występującego w Kongresie USA. Waluta amerykańska w rezultacie umacnia się także w relacji do złotego – kurs USD/PLN sięga już okolic 3,90.

Notowania EUR/PLN - dane dzienne
Notowania EUR/PLN – dane dzienne

Bardziej krótkotrwała (przynajmniej na razie), ale dynamiczna zwyżka, dotyczy także notowań EUR/PLN, które przekraczają 4,29. Najbliższe poziomy oporu w przypadku tej pary walutowej to rejon 4,30 oraz 4,3130.tokeneo

Zostaw komentarz logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here