Złoty mieszanie we wtorek, dolar i euro pod kreską, funt i frank w górę, USD/PLN po 3,9460 zł
Kursy głównych walut we wtorek po południu

Druga sesja w tym tygodniu handlowym przebiega mieszanie dla polskiego złotego. Dziś nasza waluta umacnia się do euro i dolara, jednak traci w ujęciu z funtem i frankiem. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty zyskuje we wtorek do euro i dolara
  • Złotówka traci funta i franka
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9490 zł 30.06.2020, godzina 17:35
Kurs euro EURPLN 4,4420 zł 30.06.2020, godzina 17:35
Kurs funta GBPPLN 4,8910 zł 30.06.2020, godzina 17:35
Kurs franka CHFPLN 4,1715 zł 30.06.2020, godzina 17:35

Kurs funta GBP/PLN odrabia wczorajsze straty

We wtorek głównych walut w ujęciu z polskim złotym, największą zmienność obserwujemy na kursie funta. Złoty znajduje się 0,5% pod kreską w ujęciu do GBP. Niemniej warto zaznaczyć, że wczoraj umocnił się on około 1%, więc w skali tygodnia to dalej złoty znajduje się na plusie.

Para walutowa GBP/PLN kontynuuje próbuje więc odrabiać wczorajszą przecenę. Niemniej zgodnie z średnioterminowym trendem, wciąż obowiązuje sentyment spadkowy. Aktualnie kluczowym oporem jest strefa przy 4,91 zł, z kolei najbliższe wsparcie wypada przy zniesieniu 78,6% Fibonacciego – okolice 4,84 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN odrabia wczorajsze straty

Kurs dolara poniżej oporu przy 3,97 zł

Dolar amerykański znajduje się dziś pod kreską. Pod koniec ubiegłego tygodnia para walutowa USD/PLN wkroczyła w strefę oporową przy 3,97 zł, a dziś sprzedający ponownie odbili się od tej zapory podażowej. Obszar zaznaczony kolorem zielonym pozostaje kluczowy. Aktualnie cofnięcie poniżej oznacza szansę na dalsze spadki. Dopiero w przypadku jego zanegowania, ruch wzrostowy może się przedłużyć nawet w kierunku 4,12 zł.

Wykres USD/PLN
USD/PLN broni oporu przy 3,97 zł

Patrząc na wykres pod kątem analizy technicznej, utrzymywanie się ceny poniżej wspomnianego oporu przy 3,97 zł oznacza, że w średnim terminie obowiązuje tendencja zniżkująca. Jeżeli kupujący nie zdołają wybić się powyżej, cały czas możliwy jest atak na wsparcie przy 3,87 zł. Ewentualne wyjście ceny górą, mogłoby doprowadzić do przyspieszenia wzrostów, z perspektywą ruchu w kierunku 4,12 zł.

PLN nie zareagował znacząco na odczyt, wyższej od oczekiwań, inflacji. Rynek zakłada potencjalne wypłaszczenie wskaźnika w kolejnych miesiącach – komentuje Konrad Ryczko z DM BOŚ.

Kurs euro do złotego kolejny raz odbija od geometrii

Kurs euro do złotego znajduje się dziś 0,2% pod kreską. Notowania EUR/PLN po raz kolejny odbiły się od kluczowego oporu, który wynika z górnego ograniczenia lokalnego układu 1:1 przy 4,47 zł. Jeżeli poziom nie zostanie wybity, możliwe jest zejście nawet do wsparcia przy 4,39 zł. Dopiero ewentualne pokonanie poziomu otworzyłoby drogę do 4,51 zł.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN broni geometrii

Kurs franka CHF/PLN zyskuje we wtorek

Frank szwajcarski zyskuje dziś 0,2% do złotego, niemniej notowania utrzymują się poniżej ważnej zapory podażowej. Para walutowa CHF/PLN wybiła się pod koniec tygodnia powyżej oporu przy 4,1850 zł, jednak po weekendzie nie było widać kontynuacji ruchu. Kurs wrócił poniżej strefy, co może przemawiać za spadkami. Dopóki notowania utrzymują się poniżej, istnieje szansa dla strony podażowej. Z drugiej strony, jeśli notowania wróciłyby powyżej, możliwa będzie dalsza zwyżka w kierunku poziomu 4,2400.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN wraca poniżej oporu

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here