Naga Marketsmonety xrpCzy token Ripple XRP może zaliczyć wkrótce duży skok ceny? Przez pewien czas token był na drugim miejscu pod kątem kapitalizacji na rynku kryptowalut. Teraz znajduje się na trzecim po bitcoinie i ether.

XRP jest dziś notowane na poziomie 0,42 USD co stanowi 27-procentowy wzrost w stosunku do ceny otwarcia z dn 1 maja. Jeśli ceny utrzymają się powyżej obecnego poziomu do 31 maja, będzie to największy miesięczny wzrost od września. Rajd, który miał miejsce w tym miesiącu, wydaje się i tak skromny w obliczu wzrostów zarejestrowanych jesienią 2018 r., nie mówiąc już o bańce z 2017 r.

Złoty krzyż

Tymczasem 50-dniowa średnia krocząca (MA) w najbliższych dniach prawdopodobnie przekroczy 200-dniową MA. Potwierdziłoby to „złoty krzyż” – wzór, który wskazuje na długoterminowe odwrócenie trendu, zgodnie z teorią analizy technicznej. Niedawno podobne zjawisko widzieliśmy przy BTC.

Token ma zaś wielki potencjał do skoku ceny. Dziś XRP jest nadal tańszy o 87 procent od rekordowego poziomu 3,30 USD osiągniętego 4 stycznia 2018 roku.

Ripple

Podobnie jak bitcoin i inne kryptowaluty Ripple bazuje na protokole open-source, gdzie to użytkownicy zgadzają się i potwierdzają wzajemnie swoje transakcje. I podobnie jak wiele innych kryptowalut – takich jak choćby Litecoim – Ripple stał się platformą, która jest znacznie szybsza i zauważalnie tańsza w użyciu niż bitcoin.

Token umożliwia wprowadzenie znacznie bardziej przyjaznych klientowi możliwości uiszczenia opłaty, do tego znacznie niższym kosztem niż w tradycyjnym systemie.

Początki Ripple sięgają czasów przed BTC. Ryan Fugger pracował nad projektem zdecentralizowanego systemu monetarnego już w 2004 roku. Jego marzenie stworzenia waluty, która w całości oparta jest na pojedynczych jej użytkownikach przy jednoczesnym pozbyciu się pośredników, takich jak rządy czy banki centralne, ziściła się w Ripple.

Fugger stworzył RipplePay – usługę finansową, która miała umożliwiać klientom dokonanie bezpiecznych rozliczeń przez internet. To był jednak dopiero prototyp, a Fugger po latach udoskonalania oraz rozszerzania swojej wizji podjął współpracę z kilkoma, podobnymi do siebie wizjonerami.


Interesujesz się kryptowalutami? Już teraz dołącz do grupy na Facebooku prowadzonej przez portal Comparic.pl. Bądź na bieżąco z informacjami ze świata kryptowalut, niezależnie od tego gdzie się znajdujesz!.


Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here