Naga MarketsPolski złoty odnotowuje wyjątkowo dobry okres w ostatnich tygodniach. Złotówka systematycznie zyskuje w stosunku do głównych rywali na rynku walutowym. Zapraszamy na kolejny odcinek Świata walut Marka Rogalskiego – głównego analityka walutowego Domu Maklerskiego Banku Ochrony Środowiska. Jest to program z którego dowiesz się o wszystkich najważniejszych wydarzeniach, które miały wpływ na rynek walut, a także poznasz najaktualniejsze dane. Wejdź i dowiedz się co się dzieje w Świecie Walut aby być na bieżąco!

  • Środa przynosi powrót do słabszego dolara, po tym jak sentyment na rynkach ponownie się poprawił
  • Wczoraj Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin przedstawił wart ponad 900 mld USD pakiet fiskalny
  • Rynek nastawia się na to, że “gorąca linia” między Londynem, a Brukselą przyniesie ostatecznie kompromis w temacie umowy handlowej

Te artykuły również Cię zainteresują
Kurs euro, a bagaż EBC

Środa przynosi powrót do słabszego dolara, po tym jak sentyment na rynkach ponownie się poprawił, a indeksy na Wall Street ustanowiły nowe rekordy. Wczoraj Sekretarz Skarbu Steven Mnuchin przedstawił wart ponad 900 mld USD pakiet fiskalny, który jest zbliżony do zgłaszanych ponadpartyjnych propozycji, chociaż czołowi politycy Demokratów krytykują go za ograniczenia w temacie ubezpieczenia od utraty pracy.

Niemniej jest to krok bliżej konsensusu, gdyż do tej pory Republikanie obstawali przy senackiej wersji z 500 mld USD wsparcia. Powyżej poziomu 1,34 powrócił GBPUSD, a rynek nastawia się na to, że “gorąca linia” między Londynem, a Brukselą przyniesie ostatecznie kompromis w temacie umowy handlowej – oświadczył ekspert BOŚ.

Warto jednak zwrócić uwagę na doniesienia, jakoby coraz więcej krajów miało wyrażać obawy, że szefowa KE może poczynić nadmierne ustępstwa wobec Brytyjczyków. Tak czy inaczej te sprawy najpewniej będą dopracowywane na jutrzejszym szczycie Unii Europejskiej.

Politycy zajmą się też wątkiem polsko-węgierskiego veta do budżetu UE. Rynki zdają się zakładać konsensus w tej sprawie, po tym jak Victor Orban zaczął mówić o konieczności wypracowania porozumienia, a wczoraj spotkał się z Jarosławem Kaczyńskim – dodał.

Efektem tego jest rekordowo silny złoty (jak na ostatnie tygodnie). Kurs EURPLN wyraźnie wybił się poniżej 4,45, podczas gdy USDPLN lekko naruszył dzisiaj dołek z sierpnia b.r. przy 3,7573.

Odbicie EURUSD jest mniejsze, niż mogłoby być, jeżeli spojrzymy na inne pary walutowe. Nad euro wisi bagaż jutrzejszego posiedzenia Europejskiego Banku Centralnego, gdzie mogą pojawić się odniesienia do nazbyt silnej wspólnej waluty w ostatnich tygodniach. Ciekawy układ widać na dziennym oscylatorze RSI9. Jeżeli doszłoby do naruszenia widocznej linii trendu wzrostowego, to mogłoby to zapowiadać korektę EURUSD w stronę 1,1950-1,2000 w kolejnych dniach – podsumował.

Zobacz również inne audycje:Conotoxia

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

Obejrzyj również:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here