Złoty kończy tydzień na plusie. Kurs funta (GBP) pod kreską, traci także dolar (USD), euro (EUR) i frank (CHF)
Pary walutowe z polskim złotym PLN

W minionym tygodniu mogliśmy obserwować nieco niższą zmienność na polskim złotym. Nasza krajowa waluta zdołała jednak wyraźnie umocnić się do dolara. Wzrosty obserwowaliśmy także w ujęciu z euro, funta i frankiem szwajcarskim. Złotówka może więc zaliczyć ostatnie kilka dni do udanych. Sprawdźmy jak wygląda aktualna sytuacja techniczna na głównych walutach (GBP, EUR, USD, CHF) w ujęciu do złotego PLN.

  • Polski złoty kończy tydzień na plusie w ujęciu do głównych walut
  • Kurs GBP/PLN utrzymuje się poniżej poziomu 5 zł
  • Dolar amerykański mocno pod kreską
  • Frank szwajcarski z perspektywą dalszych spadków?
Para walutowa Symbol Kurs walutowy Data aktualizacji
Kurs dolara USDPLN 3,9126 zł 10.10.2020, godzina 12:30
Kurs euro EURPLN 4,5480 zł 10.10.2020, godzina 12:30
Kurs funta GBPPLN 4,9862 zł 10.10.2020, godzina 12:30
Kurs franka CHFPLN 4,2116 zł 10.10.2020, godzina 12:30

Kurs dolara USD/PLN kończy tydzień pod kreską

Ostatni tydzień zdecydowanie należał do polskiej waluty. Pomimo, że zmienność była niższa niż jeszcze dwa, czy trzy tygodnie temu, tak złotówka zdołała umocnić się do dolara, euro, funta i franka. Czy dobry sentyment utrzyma się również po weekendzie? Zacznijmy dzisiejsza analizę wykresu USD/PLN.

Spójrzmy na sytuację techniczną na kursie dolara do złotego. Po tym jak notowania odbiły się od strefy oporowej 3,89 zł, spadki przybrały na sile. Pod koniec tygodnia kurs dotarł do strefy wsparcia przy 3,79 zł, gdzie mogą pojawić się kupujący, jednak w przypadku gdyby doszło do wybicia dołem, spadki mogą przybrać na sile.

Wykres USD/PLN
USD/PLN interwał W1

Kurs funta GBP/PLN utrzymuje się poniżej poziomu 5 zł

Patrząc z kolei na notowania funta brytyjskiego do polskiego złotego mogliśmy obserwować próbę dalszych spadków, które jednak zostały powstrzymane na wysokości wsparcia przy 3,8930 zł, gdzie znajduje się mierzenie 61,8% oraz ostatnie reakcje cenowe.

Miejsce to powinno być kluczowe na początku nowego tygodnia. Jeżeli dojdzie do wybicia dołem należy oczekiwać pogłębienia ruchu nawet w kierunku ostatnich minimów przy 4,78 zł. Z kolei w przypadku obrony wsparcia, niewykluczony jest ponowny test strefy oporowej przy poziomie 5 zł.

Wykres GBP/PLN
GBP/PLN interwał D1

Kurs euro do złotego w odwrocie

Kurs euro do złotego także osłabił się w ostatnich kilku dniach. Patrząc technicznie na interwał W1, notowania odbiły się już dwa tygodnie temu od oporu przy 4,5750 zł, a w ubiegłym tygodniu przecena była kontynuowana. Aktualnie, dopóki kurs znajduje się poniżej poziomu 4,50 zł, istnieje szansa na pogłębienie spadków. Dopiero powrót powyżej tej strefy byłby pozytywnym sygnałem dla kupujących.

Wykres EUR/PLN
EUR/PLN interwał W1

Kurs franka CHF/PLN z szansą na pogłębienie korekty ?

Patrząc z kolei na sytuację techniczną na parze walutowej CHFPLN, możemy kontynuację spadków. Zgodnie z klasycznymi założeniami AT, należy więc oczekiwać pogłębienia spadków.  Po weekendzie możliwy jest więc ruch w kierunku linii poprowadzonej po ostatnich minimach.

W przypadku, gdyby doszło do jej pokonania, kolejna ważna podpora dla kupujących znajduje się dopiero w rejonach poziomu 4,0530 zł. Z kolei o wzrostach można myśleć dopiero w momencie ponownego powrotu poniżej powyżej poziomu 4,20 zł wtedy niewykluczone byłyby wzrosty w kierunku marcowych maksimów.

Wykres CHF/PLN
CHF/PLN interwał W1

Dołącz do dyskusji logując się za pomocą Facebook

To również Cię zainteresuje - Comparic24.tv

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here